Wpis z mikrobloga

Mam słuchawki superlux hd668b i gram w nich w grę ( ͡° ͜ʖ ͡°). W pubg dość istotne jest "słyszenie" z której strony nadchodzą oni, w pogodni z karabinem w dłoni. Problemem jest to, że słyszę to późno, dużo później niż pozostali członkowie drużyny. Widoczne to jest w sytuacji jak wcześniej odpadną i obserwują moją grę. Wtedy mówią bym uważał, bo ktoś idzie,.a ja nic nie słyszę :/

Do rzeczy, popsuł mi się oryginalny kabel od słuchawek i wziąłem zapasowy, 2x cieńszy od oryginalnego (real pic). Czy to może mieć realny wpływ na jakość dźwięku? Nawet jeśli to pytanie czy warto inwestować w lepszy kabel (jaki?) skoro giercze na lapsie i tam mam wsadzoną jakąś zintegrowaną najzwyklejszą kartę dźwiękową?

#sluchawki #audio #superlux #gaming #gry #dzwiek #pubg
modessef1 - Mam słuchawki superlux hd668b i gram w nich w grę ( ͡° ͜ʖ ͡°). W pubg doś...

źródło: comment_zAFeYY0DQpdB4uq7fBIZKiCuZPX4LHQp.jpg

Pobierz
  • 14
@modessef1: jeżeli kabel nie jest jakiś naprawdę ekstremalnie cienki to nie ma to odczuwalnego wpływu na jakość dźwięku. Natomiast kiepskie wtyki na końcach tego kabla już tak. Ale nie liczyłbym na to, że zmiana kabla na lepszy będzie jakkolwiek odczuwalna.
Opóźnienie to osobny temat - tu kabel nie ma ŻADNEGO znaczenia, choćby cały ze złota był i miał grubość 20cm to nie będzie miało to absolutnie żadnego wpływu na opóźnienie. Tutaj
@modessef1: Jestem zwolennikiem teorii że brzmienie kabli rodzi się w głowie, słuchawki mam więcej niż dobre ale kabel 1.5m i czasem potrzeba mi więcej, to używam badziewnej przedłużki od Superluxów nie słyszę jakiejkolwiek zmiany w brzmieniu. Idąc trochę dalej mam porównanie słuchawek za 1000zł do takich za 4000zł, głowne różnice ktore wychwycisz na pierwszy ogień to lepsze oddanie całego pasma - szczególnie bas i to widać też na wykresach oraz ogólnie
@modessef1: W integrze oczywiście, kupno jakiegoś sensownego DAC powinno dać kopa, w drugiej kolejności słuchawki, dałem kiedyś bratu K702 do grania to stwierdził że są lepsze niż SL 681 Evo oraz budżetowe kolumny Edifiera. Ze swojej perspektywy nie powiem bo nie w FPS na multi.
kupno jakiegoś sensownego DAC


@Left_Hand_Path: odzwiedzając moją mekkę tj. pepper w wątku dotyczącym słuchawek ktoś polecał Dragonfly black, ale to koszt 235zł. Polecasz coś godnego polecenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) w niższej cenie
@modessef1: Jak chcesz wydac mniej niz te 235zł to może być cieżko. Może i coś jest ale nie śledze tego bo mam już swój sprzęt który mnie zadowala w pełni. No i taka zasada w audio jest że w ciemno to ryzyko acz produkty Dragonfly cieszą sie dobrą opinią i przeskok z integry laptopowej powinien być wyczuwalny. Jak masz u siebie mp3store to polecam wybrać się na odsluch, to może dać
@Left_Hand_Path: Ogólnie słuchawki powiedzmy że bardziej audiofilskie są najlepsze do grania, szczególnie te otwarte bo oprócz ogólnej lepszej jakości dźwięku również lepiej z pozycjonowaniem.
A co do kabli jest tak jak mówisz, jak nie jest jakiś trefny to nie ma znaczenia
@modessef1: Nie słyszysz kroków w sensie że dźwięk jest jakiś przytłumiony czy w sensie że słyszysz je z opóźnieniem? Jeżeli jest przytłumiony to teoretycznie jeżeli kabel jest mega #!$%@? w sensie na granicy jakiegokolwiek połączenia to tak może być, opóźnienie to ewidentnie kwestia softu/karty dźwiękowej
dźwięk jest jakiś przytłumiony czy w sensie że słyszysz je z opóźnieniem?


@Dave987654321: Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie, więc odpowiem naokoło. Słyszę real time, nie zauważam opóźnień między tym co widzę, a tym co słyszę. Problem jest z wyłapywaniem cichych dźwięków. Jak wroga nie widzę, ale się czai skubany do mnie. Skrada. Wtedy obserwujący grę słyszą kroki, przejeżdżające dalej pojazdy etc, a ja to słyszę dopiero jak hałasujące obiekty są