Wpis z mikrobloga

Jaka gitara na początek? Jak grać Kaczmarskiego?

Sprawa wygląda tak, że zawsze lubiłem rockowe brzmienia i podziwiałem ludzi grających na gitarze. Sam chciałbym umieć grać ale dotychczas zwyciężał u mnie strach, że się do tego nie nadaje. Brak słuchu, problemy z rytmem, kiepski głos. Typowe ucho nadepnięte przez słonia. I tak przez lata chciałbym ale się boję i odkładam to na przyszłość. Jednak kiedy jeśli nie dziś? Młodszy nie będę.
Postanowiłem spróbować.

Najbardziej kręcą mnie chyba brzmienia metalowe, ale i powermetal lubię i rock. Wiecie, jakieś X Japan, Metallica, Nightwish, Uriah Heep, Dio, że o Cacophony nie wspomnę. Jakkolwiek uważam, że:
A) tego poziomu nigdy nie osiągnę;
B) bez perkusji i reszty zespołu to już nie to.

No wiec zostaje jeszcze Kaczmarski, którego uwielbiam. Tylko, że on z kolei grał na klasyku i to jeszcze odwrotnie trzymanym. Czy da się grać jego muzykę na akustyku? Czy lepiej trzymać gitarę prawidłowo czy próbować się uczyć tak jak on?

Nie ukrywam, że i u Kaczmarskiego najbardziej lubię kawałki z fortepianem ;) Ale nie można mieć wszystkiego.

Ok, wstępne postanowienie. Klasyk - chyba, że ktoś mnie przekona do grania Kaczmarskiego na akustyku lub elektrycznej? I teraz pytanie czy to się nada.

Znalazłem taką przeróbkę:
Ever Play EV-12xCEQ z przetwornikiem Cherub GTone GT-4 +tuner. Gitara dodatkowo strojona przez lutnika i to za jedyne 390zł. Czy taki zestaw w ogóle mi się przyda czy przerost treści i lepiej wziąć zwykłego klasyka? W tej opcji trochę się boje bo przez przetwornik czy tam tuner nie mógłbym grać trzymając ją odwrotnie, a z czego czytałem opinie niektórym jest tak po prostu naturalniej mimo bycia praworęcznymi. Gitara na załączonym nagraniu.

Z tego samego sklepu też strojone i w zestawie z pokrowcem i innymi pierdołami:
Yamaha C30M//02 - 530 zł

Czy szukać jeszcze czegoś innego?
#gitara #kaczmarski #gitaraelektryczna #gitaraakustyczna #gitaraklasyczna #muzyka #naukagrynagitarze
puszkapandory - Jaka gitara na początek? Jak grać Kaczmarskiego?

Sprawa wygląda ta...
  • 35
@Ibanez_: Elektryki to sporo sprzętu do ogarnięcia jak widzę.
Masz chyba niezłą orientację. Czy byłbyś coś w stanie polecić z klasyków? Bo i tak będę się jeszcze nad tym zastanawiał.

Ciężej przejść z elektrycznej na klasyczną czy odwrotnie?
@Ibanez_: Tak, o klasyka chodzi, ze względu na Kaczmarskiego, który na tym grał. Wiem, że inne struny i szerokość gryfu i ogólnie to akustyk jest bliżej elektrycznej.

No i właśnie to nie ułatwia sprawy na początku. Chciałoby się i to i tamto (,)
@puszkapandory: Klasyk jest dość przyjazny moim zdaniem, ma nylonowe struny i jest mniejszy niż typowy akustyk (aczkolwiek akustyki występują w wielu rozmiarach). Ma inne brzmienie, ale to już kwestia tego co wolisz - włącz sobie dowolny utwór na klasyka i akustyka i usłyszysz sam różnicę. Na każdej gitarze się trochę inaczej gra, dlatego fajnie mieć elektryka i akustyka, ale można zacząć od czego chcesz
@puszkapandory nawet nie próbuj grać odwrotnie jak Kaczmarski XD on tak grał, bo nikt mu nie pokazał, jak się prawidłowo trzyma gitarę. A normalnie trzymając, da się grać jego utwory, sprawdziłem. Co do wyboru gitary - jak klasyk, to w tej cenie Yamaha c30, jak @Ibanez_ pisał. Jak elektryk, to Yamaha Pacifica jest spoko. Co do pytania, jak wygląda nauka - to zależy od tego jaką muzykę chcesz grać, a nie na
Co do pytania, jak wygląda nauka - to zależy od tego jaką muzykę chcesz grać, a nie na jakiej gitarze.


@pankos: Zaintrygowałeś mnie. Odnoszę wrażenie, że piszesz o czymś, o czym nie mam pojęcia i przekonam się za późno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na razie planuje korzystać z jakichś kursów internetowych czy tam youtube. Podstawowe akordy i inne takie na prostszych i znanych piosenkach, żeby nie uczyć