Wpis z mikrobloga

Jaka gitara na początek? Jak grać Kaczmarskiego?

Sprawa wygląda tak, że zawsze lubiłem rockowe brzmienia i podziwiałem ludzi grających na gitarze. Sam chciałbym umieć grać ale dotychczas zwyciężał u mnie strach, że się do tego nie nadaje. Brak słuchu, problemy z rytmem, kiepski głos. Typowe ucho nadepnięte przez słonia. I tak przez lata chciałbym ale się boję i odkładam to na przyszłość. Jednak kiedy jeśli nie dziś? Młodszy nie będę.
Postanowiłem spróbować.

Najbardziej kręcą mnie chyba brzmienia metalowe, ale i powermetal lubię i rock. Wiecie, jakieś X Japan, Metallica, Nightwish, Uriah Heep, Dio, że o Cacophony nie wspomnę. Jakkolwiek uważam, że:
A) tego poziomu nigdy nie osiągnę;
B) bez perkusji i reszty zespołu to już nie to.

No wiec zostaje jeszcze Kaczmarski, którego uwielbiam. Tylko, że on z kolei grał na klasyku i to jeszcze odwrotnie trzymanym. Czy da się grać jego muzykę na akustyku? Czy lepiej trzymać gitarę prawidłowo czy próbować się uczyć tak jak on?

Nie ukrywam, że i u Kaczmarskiego najbardziej lubię kawałki z fortepianem ;) Ale nie można mieć wszystkiego.

Ok, wstępne postanowienie. Klasyk - chyba, że ktoś mnie przekona do grania Kaczmarskiego na akustyku lub elektrycznej? I teraz pytanie czy to się nada.

Znalazłem taką przeróbkę:
Ever Play EV-12xCEQ z przetwornikiem Cherub GTone GT-4 +tuner. Gitara dodatkowo strojona przez lutnika i to za jedyne 390zł. Czy taki zestaw w ogóle mi się przyda czy przerost treści i lepiej wziąć zwykłego klasyka? W tej opcji trochę się boje bo przez przetwornik czy tam tuner nie mógłbym grać trzymając ją odwrotnie, a z czego czytałem opinie niektórym jest tak po prostu naturalniej mimo bycia praworęcznymi. Gitara na załączonym nagraniu.

Z tego samego sklepu też strojone i w zestawie z pokrowcem i innymi pierdołami:
Yamaha C30M//02 - 530 zł

Czy szukać jeszcze czegoś innego?
#gitara #kaczmarski #gitaraelektryczna #gitaraakustyczna #gitaraklasyczna #muzyka #naukagrynagitarze
puszkapandory - Jaka gitara na początek? Jak grać Kaczmarskiego?

Sprawa wygląda ta...
  • 35
  • Odpowiedz
@Ibanez_: Laski się na tym nie znają niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zresztą na Kaczmarskim raczej też.
A przy założeniu, że jednak elektryczna to jakie modele można polecić? Znajdę cokolwiek do 500? Bo jeszcze wzmacniacz pewnie ze 300 minimum (jakieś Marshalle mi się przewinęły)?
  • Odpowiedz
@puszkapandory: co mogę Ci powiedziec, jak ktos chwali everpleya, to jego kanal jest g... warty xD ten pan nic tak naprawde tu nie pokazal, zagral pare otwartych akrdow, no i jakos to brzmi, ale ze na dalszych progach stroj rozjedzie ci sie o pol tonu i akcja pojdzie w gore tak, ze granie powyzej 5 progu bedzie (zwlaszczadla poczatkujacego bez odpowiedniej sily w palcach) niemozliwe, to juz nie powiedzial.

Zreszta jak
  • Odpowiedz
@puszkapandory: elektryka do 500zl polecam wybrac sobie jakiegos harley bentona, jak na budzetowki daja nawet rade. Tylko koniecznie kup nowego ze sklepu thomanna, bo czasem robia walki u nas, ze sprzedaja modele wystawowe nieprzeznaczone do grania, jako pelnoprawne instrumenty.
  • Odpowiedz
@meshack: Tak zwane deko serie.
Imo lepiej zrobi jak kupi używke, polecam grupy na fb: Sprzedam gitarę, czyli kup Pan wiosło i Gitarowe graty na sprzedaż. Tam Opa w #!$%@? nikt nie powinien zrobić.
  • Odpowiedz
Do metalu koniecznie humbucker.


@Ibanez_: Co to?

Widzę, że te Yamaha Pacifica 012 VW są chyba najtańsze. Ogólnie dzięki za opinie, będę to musiał przemyśleć bo nie spodziewałem się, że tyle osób poleci gitary elektryczne.

@meshack: Harley Benton ma ciekawy zestaw, ale coś też podejrzanie tani. A nie chcę przeinwestować, bo z czasem u mnie różnie, a i zapał miewam słomiany.
https://www.thomann.de/pl/harley_benton_te_20_sb_standard_series_set_2.htm
  • Odpowiedz
Nie koniecznie musisz Pan śpiewać :D


@Ibanez_: A jeszcze miałem dodać. Czasem jednak fajnie powyć trochę ( ͡º ͜ʖ͡º) A śpiewać w sumie też zawsze chciałem się nauczyć. Tak żeby przynajmniej ludzie nie krwawili.
  • Odpowiedz
@puszkapandory: no coz tani, bo dupy nie zrywa nie oszukujmy sie, ale w tej cenie ciezko bedzie znalezc cos sensownego. Mozesz tak jak kolega wyzej poszukac uzywek, wtedy wiadomo, cos lepszego mozesz dorwac, ale w cenie 600 zl gita z piecem to ta uzywka tez szalu nie zrobi xD
  • Odpowiedz