Wpis z mikrobloga

Oglądam z żoną jakiś gówno polski film romantyczny na netflixie i wyłączyłem go po 10 minutach. Ja #!$%@?, co oni mają z tym udźwiękowieniem polskich filmów. Ja #!$%@?, cichy bełkot pijanego żula. Audio na full i nie idzie zrozumieć co oni #!$%@?ą tam. Bez napisów nie da się tego oglądać. Wytłumaczcie mi o #!$%@? z tym chodzi? Zachodni western z 53 roku, zrozumiesz każde słowo. Polski film 2018 rok, #!$%@? słychać. Oni nie mają kasy na mikrofony? A może aktorzy to jacyś amatorzy z dykcją dwulatka?

#polskiefilmy #netflix #film #kino #kinocebulowe
  • 48
@AnalnyNiszczyciel: Cichy bełkot pijanego żula jest wtedy i tylko wtedy, kiedy aktorzy wypowiadają swoje kwestie. Ustawiasz audio na full, towarzystwo nadal coś tam mamrocze, ale już mniej więcej można to i owo zrozumieć. Nagle aktorka uderza obcasem o podłogę, a aktor odsuwa krzesło... Fala uderzeniowa z głośników zmiata Ci pół wyposażenia chaty na przeciwległą ścianę, #!$%@? żonie makijaż, wyrywa Cię ze skarpetek, a na parkingu włączają się autoalarmy. Ale to nie
@AnalnyNiszczyciel jak się robi jakiś film o miłości, który najlepiej ma mieć premierę w Walentynki, typu "Pora na miłość 28" to robi się go do kin. Dźwięk przygotowuje się w kilku standardach kinowych i potem to leci na ekrany. Jak już film kończy być puszczany w kinach to potem jest standardowy recykling -> VCD/DVD/BR no i ja końcu właśnie serwisy typu Netflix i telewizja. I na dźwięk do TV w polskim kinie
@AnalnyNiszczyciel: Też mnie to dobija. Kojarzę scenę z "Pokłosia" jak aktorzy prowadzili dialog przy jakiejś maszynie rolnej która chodziła na pełnej xD. No ja nie rozumiem, nie można tej maszyny wyłączyć na czas trwania dialogu? Albo wyprowadzić aktorów ze stodoły jak już jest taki problem z dźwiękiem ?
@AnalnyNiszczyciel: @pepkodziobak: @pepkodziobak: @SP_Alfa_Kilo: @Pawel_Pe: @kws77: @AnalnyNiszczyciel: @Counterfeit_: @AnalnyNiszczyciel: @Vittel: @Wlancznik:

Sprawa leży na wielu frontach.
Pierwsze - zdecydowanie niedofinansowanie - zarówno sprzętu na planie jak i w studio.
Niedofinansowanie samych operatorów na planie (ludzie i tak obejrzą, a za kilka tysięcy oszczędzone będzie można spłacić 1-2 raty Porsche).
Druga sprawa to #!$%@? samych aktorów jak i reżyserów. U nas praktycznie
@AnalnyNiszczyciel
"Przywykliśmy do powtarzania, że dźwięk w polskich filmach jest kiepski, a dialogów nie da się słuchać. Dlaczego?
Bo tak bywa – na szczęście coraz rzadziej – a wynika to z różnych kwestii. W dyskusjach o jakości dźwięku w naszej kinematografii często zapomina się, że z językiem polskim bardzo trudno się pracuje. Dla porównania w języku angielskim jest dużo samogłosek, słowa mocniej wybrzmiewają w niskim paśmie. Polski jest językiem spółgłoskowym, w którym
fajnie ze za wszystkim stoi ekonomia xD gdzie mamy chowac dzieci skoro najpierw chcemy troche pozyc? kiedy w wieku 18 -22 lat byly rodziny bo juz ludzie widzieli wszystko co mogli. dzisigaj mamy duzo wieksze mozliwosci ale zarobki slabe. Mieszkan nie mamy. zarobic na to tez nie mozna faceci nie chca sie zenic kobiety musza sie uniezaleznic i tak to wyglada dzbany katolickie XD