Wpis z mikrobloga

Hej Eksperci!

Po kilkuletniej emigracji planuję przenieść się do Polski w rejony Ostrowca Sw. lub Sandomierza. Przeglądam ogłoszenia, ale nie za wiele tam ciekawych ofert dla programistów CNC. Pewnie mógłbym złapać coś jako operator, ale nie chcę się w nowej pracy dusić.
Mam 10 letnie doświadczenie w programowaniu frezarek 5-osiowych, doskonale znam Heidnehain, Powermill i Hypermill. Projektuje przyrządy, całe procesy produkcyjne, szkole operatorów - ustawiaczy. Mam doświadczenie przy produkcji form wtryskowych, implantów, narzędzi medycznych, automotive i oil&gas. Bardzo małe elementy, jak i takie po kilkanaście ton.
Na ostatniej rozmowie w firmie, która 20-30 letnie maszyny cnc ma ustawione pomiędzy stanowiskami do spawania, dowiedziałem się, że przydałyby mi się studia i nie mam wystarczającej wiedzy do frezowania fazek. Trzykrotnie pytałem o widełki i nie padła żadna kwota.
Pomyślałem, że mógłbym przenieść się do sprzedaży - narzędzia, maszyny. Rozumiem potrzeby współczesnej produkcji, znam technologie. Mógłbym wtedy pracować w terenie, a weekendy spędzać w domu. Czy może ktoś zna region i mógłby podpowiedzieć do których drzwi zapukać, lub poleci mi coś spoza, ale związanego z handlem, gdzie praca zaoferuje nowe wyzwania. Rozumiem, że zarobki mogę podzielić przez 3-4 i mam się cieszyć, ale chciałbym w tym widzieć szerszą perspektywę na przyszłość.
Pozdrawiam

#praca
#swietokrzyskie
#cnc
#kielce #rzeszow - dodaję dla zasięgu
  • 8
@krysztal1: mam podobne doswiadczenie do twojego. Wrocilem do polski i znalazlem tam prace jako handlowiec maszynami CNC, ale jednak po 3 latach wrocilem do UK znowu na programiste.
Teraz powoli rozgladam sie za ofertami na "Draughtsman" lub cos w tym stylu.
No ale do polski to raczej niewracam i to juz nie chodzi o pieniadze.
@krysztal1: ja wspominam to bardzo dobrze. To praca ktora wymaga podrozy, trzeba sie nastawic ze cie niema czesto w domu. Mi to odpowiadalo, lubilem jezdzic do klientow, wlasciciele sa przewaznie dumni z tego co osiagneli i chetnie pokazuja swoje maszyny, co na nich robia itp. Do tego na wspomnianych juz targach zawsze sie dobrze bawilem. A ze lubie podrozowac to czesto mnie wysylano np. Do Chin, Tajwanu,
Minusem tej pracy sa
@krysztal1: Jeśli masz takie doświadczenie na maszynach 5osiowych i robiłeś formy wtryskowe oraz różne implanty to poszukaj pracy jako operator/programista w tej branży. Pewnie od razu nie znajdziesz roboty, ale jak masz możliwość to szukaj nawet z dojazdem - bo są zakłady które naprawdę przyzwoicie płacą. Na pewno się napotkasz z januszexami co szukają pracowników za pół-darmo.

Wpisuj w google hasła typu: "produkcja form wtryskowych", "produkcja implantów" - wyskoczą ci firmy
@krysztal1: bardzo się rozczarujesz jeśli chodzi o zarobki. W wiekszosci dużych firm w polsce okrajają obowiązki do minimum np jeste programista/technologiem - siedzisz przy kompie cały dzień i masowo robisz programy żeby produkcja szła. Mało kiedy ktoś doceni twoja fachowość i da ci zarabiać więcej od reszty tylko dlatego że masz większe pojęcie bo zazwyczaj to wygląda tak, że "tak robiliśmy, jak działa to po co zmieniać" programiści często nie mają