Wpis z mikrobloga

@InvalidCaptcha: @dziend0bry:
Planuję wyjazd we wrześniu po zachodnich Stanach, tylko samochodem.
- czy łatwo kupić kartę sim do telefonu z pakietem internetu i ile kosztuje takie coś? Potrzebuję do nawigacji, a GPS w wypożyczalni samochodów jest zajebiscie drogi (17 USD/day)
- czy łatwo znaleźć jakiś przydrożny motel bez wcześniejszej rezerwacji?
- jak wygląda spanie w samochodzie lub namiocie gdzieś przy drodze? Legitnie czy się czepiaja?
- kwestie wypożyczenia samochodu, ile
- czy łatwo kupić kartę sim do telefonu z pakietem internetu i ile kosztuje takie coś? Potrzebuję do nawigacji, a GPS w wypożyczalni samochodów jest zajebiscie drogi (17 USD/day)


banalnie, kieruj się do T-Mobile (w turystycznych miejscach nawet od razu pytają na jak długo potrzebujesz). Nawet mają specjalny pakiet turystyczny

- czy łatwo znaleźć jakiś przydrożny motel bez wcześniejszej rezerwacji?


zależy gdzie, ale jak najbardziej da się. Uwaga tylko na jakość moteli
@Debowy_Jacek:
- polecam zainteresować się Three UK za 100zł masz 12GB na miesiąc, działa na sieci at&t i czasami t-mobile, oferta lepsza niż lokalne karty sim, upewnij się tylko czy telefon obsługuje wszystkie pasma LTE tej sieci, z zasięgiem miałem tylko problem w okolicach Wielkiego Kanionu
- spałem wiele razy na walmarcie bez problemu, możesz spotkać dużo osób robiących to samo, testowane we wspominanych przez ciebie stanach
- przy wypożyczaniu najlepiej
@animuss: @Zarys: dzięki za odpowiedzi. Ta karta tmobile ma za mało neta, ale ta Three wygląda spoko.
@bigger: 21 dni około, osób na pewno 2,mozliwe, że 4.
Trasę mam mniej więcej ustalona, ale może macie jakieś ciekawe miejsca, które warto zahaczyc? Póki co na trasie mam tylko najbardziej znane miejsca, ale poszukuje jakiś może ciekawych dróg, w stylu scenic roads i ogólnie miejsc które warto odwiedzić a nie ma
@Debowy_Jacek:

Ja internet zawsze biore z Plus GSM (39 PLN za 1GB, karta kupiona w Polsce i jak sie pakiet wyczerpie, to po prostu z aplikacji na iOS ładuje kartę za 4 dyszki i kupuje kolejny)

Nawigacja - Google Maps + pobrane obszary offline dzien wczesniej, internet w telefonie wlaczalem tylko, kiedy potrzebowalem, tak to wszedzie jest ogolnodostepne wifi. Raz testowalem Sygic i to takie srednie bylo.

Hotele proponuje wczesniej rezerwowac
@Debowy_Jacek: A i nie zdziw sie, jak podczas placenia w restauracjach karta, kasjer znika z twoim plastikiem bog wie gdzie :D Co w Europie jest nie do pomyslenia, tam jest na porzadku dziennym, sami sobie autoryzuja platnosc, ty tylko potwierdzasz podpisem :D Platnosci zblizeniowe ApplePay/Android wlasciwie nie istnieja, przykladanie plastikow do terminali z logo Contactless konczy sie zablokowaniem kasy i calego terminala (w Walmarcie zablokowalem przez to 3 kasy :D) Platnosci
macie jakieś ciekawe miejsca, które warto zahaczyc? Póki co na trasie mam tylko najbardziej znane miejsca, ale poszukuje jakiś może ciekawyc


@Debowy_Jacek: to najpierw daj swoją listę, bo "najbardziej znane miejsca" to za wiele nie mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy tankowaniu samochodow


@dziend0bry: co mi się przypomniało :> w Europie zielony wąż to benzyna a czarny to diesel, w USA odwrotnie :> więc @Debowy_Jacek uważaj
ja wszedzie, gdzie proszono mnie o post code podawalem 90210 i... dzialalo zazwyczaj :D


@dziend0bry: na stacji benzynowej też? i w rezultacie miałeś "see cashier"? aż jutro spróbuję wpisac 90210 zobaczymy, no chyba że ten trick działa tylko na europejskie karty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@animuss: przede wszystkim właśnie na stacjach :D see cashier było często, ale tak jak pisałem na stacjach „76” zawsze moja kartę puszczało, na niektórych Shellach tes, choć raz miałem tak, ze kartę zaakceptowało, mogłem tankować i po chwili pompa się zablokowała i musiałem iść zrobić autoryzacje u kasjera, nie wiem w jaki sposób te mechanizmy u nich działają :D dlatego jeśli się dało, wybierałem 76 :D
@dziend0bry: właśnie sprawdziłem, dla zasady. Podawanie losowych kodów dla kart VISA i Mastercard nie działą, przynajmniej dla tych wydanych w USA.

Ciekawe czy podanie byle czego działa dla kart europejskich, ale to już musiałby ktoś inny sprawdzić w praktyce.
@animuss: @dziend0bry:

to najpierw daj swoją listę, bo "najbardziej znane miejsca" to za wiele nie mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Las Vegas -> Hoover Dam -> Grand Canyon -> Monument Valley -> Lower Antelope -> Horseshoe Bend -> Bryce NP -> Zion NP -> Las Vegas -> Death Valley -> Sequoia NP -> Yosemite -> San Francisco -> Pacific Coast Highway -> Los Angeles -> Joshua
@Debowy_Jacek: duzo Vegas, ja bylem 3 razy w Vegas, raz z dziewczyna, potem z kumplami, ostatni raz byl fajny, bo sie zjaralismy i Vegas wygladalo niczym z Kac Vegas, natomiast tak to... miasto calkiem przecietne, ot zeby sie przespacerowac, cos wypic... :D

Plan ambitny, zeby to wszystko zjedzic to polecam podroz na minimum 3 tygodnie, bo inaczej to będzie mega gonitwa z czasem i wiecej czasu spedzicie w samochodzie.

Polecam po
dziend0bry - @Debowy_Jacek: duzo Vegas, ja bylem 3 razy w Vegas, raz z dziewczyna, po...

źródło: comment_Spt5t2fSH5rgkT78SexBRQYJ8Q908l0w.jpg

Pobierz
@dziend0bry:

duzo Vegas

właściwie tylko raz, bo najpierw tam lądujemy, potem po prostu przejeżdzamy i na końcu odlatujemy.

Plan ambitny, zeby to wszystko zjedzic to polecam podroz na minimum 3 tygodnie

jedziemy właśnie na 3 tygodnie

Najpiekniejsza Scenic Road wg. mnie jest kalifornijska jedynka, ktora biegnie brzegiem oceanu i prowadzi z Los Angeles do San Francisco, jedzie sie dluzej, niz kontynentalna autostrada, ale widoki sa piekne.


jest w planach

San Diego
@Debowy_Jacek: jeśli chodzi o Death Valley, to pamiętaj żeby wjechać drogą 178, a nie jak wskazuje nawigacja drogą 373. Lepsze widoki. W Las Vegas warto zahaczyć o Red Rock Canyon (karta wstępu do parków działa), w przeciwieństwie do innych parków kamiennych - można pochodzić po skałkach, mega polecam.

Najbardziej chyba mi zależy na omijaniu autostrad


z tym może być problem, bo tu często jest tak że jest tylko jedna droga przez