Wpis z mikrobloga

Mircy, dziś ok. godz. 15:00 na ulicy Grunwaldzkiej w Kielcach, na wysokości ul. Różanej (a konkretnie tu: https://goo.gl/maps/94Wq7xm5qRAFoHWh9 ) z pokrowca na telefon zamontowanego na kierownicy motocykla wypadł mój Xiaomi Mi 9 SE. Zorientowałem się dwa skrzyżowania później. Telefon cały czas działał - udało się zadzwonić 3 razy z innego nr. Niestety 4 połączenie - poczta głosowa. Wróciłem na miejsce ok. 15:10 i znalazłem już tylko gąbkę z pokrowca i żadnych części telefonu (więc raczej nic go nie rozjechało).

Jeśli przez przypadek ktoś coś skojarzy z tą sprawą, proszę o info. Odwdzięczę się.

#kielce #motocykle
  • 9
@subitosun: xiaomi ma opcję śledzenia telefonu, logujesz się na chmurę xiaomi ( mi account ) i pokazuje ci miejsce gdzie telefon się znajduje, jak kiedyś testowałem to dosyć dokładnie ( do 20 m ) pokazywało

lub Google opcja Znajdź telefon również dosyć dokładna opcja o ile miało się konto Google dodane na telefonie
  • 0
@qzer dzięki, włączyłem już śledzenie na stronie Xiaomi. Jednak dopóki telefon jest wyłączony, nie widać go. Może ktoś, kto go zabrał, zdecyduje się go włączyć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@subitosun: miałeś zabezpieczenie na palec lub pin na zablokowaniu telefonu ?

Jak mialeś jeszcze konto google to też tam zajrzyj bo tam zapisuje ślady i trasę telefonu więc nawet jak jest wyłączony to możesz zobaczyć gdzie ostatnio zapisywał lokalizację
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@subitosun: wiesz, jak znalazłem telefon i był odblokowany to wybrałem ostatnio wybierany numer i ze swojego telefonu zadzwoniłem na ten numer i udało się ustalić kto zgubił telefon. Natomiast jak masz blokadę a ktoś telefon znalazł to pewnie nie bardzo wie co z nim zrobić pl