Wpis z mikrobloga

Mircy. Sprzedaję samochód i potrzebuję umowy kupna-sprzedaży chroniącej bardziej moje interesy. Samochód ma swoje lata i chcę się ubezpieczyć.

#prawo #motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shirako: Chcesz komus opchnac starego rzecha, ktory rozkraczy sie po wyjezdzie za brame i oczekujesz pokrycia twojego klamstwa jakoby byl on w dobrym stanie i nic nie wiesz o jego wadach? Bodaj bys szczeznal w gownie.
  • Odpowiedz
@ShroudInMist: uaaa, widzę szklana kula poszła w ruch xD Nie o to chodzi. Auto mimo swojego wieku sprzedaję za niezłe pieniądze bo jest w dobrym stanie. Jednak ma ponad 17 lat. Z takimi autami nic nie wiadomo, chamie.
  • Odpowiedz
  • 0
@ShroudInMist a może zna jego wady i chce je zapisać w umowie? Też będę miał taki problem i chce sprzedać samochód jako uszkodzony bo nie przeszedł przeglądu a naprawy są dość łatwe ale ja już nie chce więcej kasy w niego pakować.
  • Odpowiedz
@Shirako: '1. Kupujący oświadcza, że Samochód widział, a także zapoznał się z jego stanem technicznym. Strony wyłączają
uprawnienia Kupującego z tytułu rękojmi'

To i tak Ci nic nie daje, jak rozleci się po kupnie silnik, albo coś w ten deseń. :)
  • Odpowiedz
@Shirako: Że nikt nie będzie żądał od Ciebie pomalowania samochodu, jeśli samochód był porysowany.

Co do Twojego wyłączenia - 'Zgodnie bowiem z art. 558 § 2 Kodeksu cywilnego wyłączenie czy ograniczenie rękojmi będzie bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wady przez kupującym.

Taka możliwość będzie jednak wymagała udowodnienia przez kupującego. To na nim będzie spoczywał obowiązek udowodnienia, że kupujący miał wiedzę o istnieniu wad i tę wiedzę zataił przed kupującym. Taka
  • Odpowiedz