Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, mam problem i zastanawiam się co mogę zrobić.

Jako firma wysłałem do innej firmy po kontakcie telefonicznym, sterownik/komputer z samochodu do weryfikacji, w celu wykluczenia innych powodów nie działającego samochodu. Po sprawdzeniu telefonicznie dostałem telefon, że sterownik jest nie do naprawy i skopiują dane z mojego, na swój używany, który akurat mają. Ok, dostałem sterownik inny, który dalej nie działa, co najgorsze nie dostałem swojego oryginalnego. Kontakt telefoniczny - nie idzie się dodzwonić, wcześniej też się nie dało, jedynie rozmawiałem jak dostali paczkę ode mnie. Odesłałem paczkę z informacją, że nie działa chce zwrot pieniędzy i mój stary sterownik oraz pisemną ekspertyze co było nie tak z moim sterownikiem. Po 2 dniach dostałem paczkę, z tym sterownikiem, który odesłałem bez kartki z moją informacją. Teraz nie wiem czy ktoś coś z nim robił, ale nie działa dalej.

Macie jakieś pomysły co zrobić z tym fantem, przecież oni muszą odesłać mój sterownik, jakaś gwarancja, zwrot, mam fakturę. Wydaje mi się, że mój sterownik był okej i nie chcą żebym gdzieś indziej go sprawdził, no bo czemu mieli by takie numery robić( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #pytaniedoeksperta #prawo #januszebiznesu #oszukujo #internet #mechanikasamochodowa #elektronika
  • 7
  • Odpowiedz
@pifpawko
Powiem ci tak: Zaden elektronik nie chciał ani nie polecał naprawiać istniejacego bsi, nawet ci którzy zajmowali sie tylko daną marką mowili ze naprawa jest praktycznie nie wykonalna, w zwiazku z czym zawsze chcieli całe auto aby dopasować nowe bsi. Zawsze dostawałem stare czesci spowrotem i ty tez powinienes dostac ale skoro trafiles na takich co nawet telefonu nie odbieraja to raczej już po ptakach, jesli nie odzyskasz oryginału to czeka cie spory wydatek na elektronika i dłuuuugi postój auta no chyba że masz fotki nr seryjnego itp
Przede wszystkim naprawa (wymiana) BSI to nie tylko przełożenie puszki z przekopiowanym lub nowym oprogramowaniem. Z reguły trzeba przeprowadzać różne adaptacje (np wprogramowanie istniejących kluczyków aby immo ich nie blokował)

A tu takie moje historie które najbardziej utkwily mi w pamieci
Citroen c4 w warsztacie stał równe 2 miesiące zanim wszystko udało się ustawić tak jak powinno byc. Poprzedni wlasciciel sam grzebal przy sterowniku i #!$%@? cala elektronike auta, nawet nie kreciło, okazało sie że kupił cały zestaw (wkladki zamka, stacyjke, kluczyki, bsi) tylko ze nie pasujące do tego modelu i się poddał. Na szczęscie zostawił stare części i dzięki temu krok po kroku doszli do ładu - cena naprawy 1k
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZnienawidziszMnie: tak o sterownik, po wymianie na 3 sterownik, wyskoczyl błąd BSI, po wymianie BSI immo leży, jedynie odpala jak pompę paliwa na krótko się podłączy. I jest to c4 :)
  • Odpowiedz