Wpis z mikrobloga

@xetrov: wątpię. Ale na pewno parę zna.
Może znać hiszpański, bo wychował się na Kubie (jego ojciec był chyba przedstawicielem PAP), rosyjski (bo matka była rosjanką) no i polski. Jak znasz hiszpański świetnie, to możesz nauczyć się włoskiego i portugalskiego dobrze, tym bardziej, że jego ojciec był w Lizbonie i w Watykanie jak Ikonowicz był chyba nastolatkiem. Mówi jeszcze, że zna francuski (nie w każdym wywiadzie się nim chwali), angielski.
  • Odpowiedz
@JakovKarnic: dzięki, tego nie wiedziałem. Jeszcze zapewne kwestia tego jaki to poziom i czy jest w stanie pisać artykuły w danym języku czy się tylko spytać o drogę no ale i tak to co opisałeś to jest sporo.
  • Odpowiedz
jaki to poziom


@xetrov: pewnie niewielki, bo w każdym wywiadzie mówi o innych językach. Zawsze jest hiszpański, rosyjski, portugalski i angielski. No jak wychowałeś się w Hiszpanii i jeździsz to czerwonych watażków jak Chavez, to znasz hiszpański na poziomie pewnie perfect.
Jak znasz hiszpański perfect, to dużo ci nie zajmie nauka portugalskiego (tym bardziej, że Ikonowicz mógł spędzić rok czy dwa w Lizbonie). Ale jaki to będzie poziom? Podobnie z włoskim. Chociaż jako tłumacz możesz sobie poradzić jak często pracujesz z językiem.
Rosyjski. No jak jestem komuchem, spotykasz się z towarzyszami, matka jest Rosjanką i uczysz się na studiach w PRL, to chyba nie masz wyboru i go znasz.
Angielski? No nie wiem, ale raczej tłumacz angielskiego tak dużo nie zarobi bo jest przesyt, więc na #!$%@?
  • Odpowiedz
kiedyś jak byłem korwinistą to nim gardziłem, ale teraz to uszanowanko


@Frank_Forsyth: Ja nadal trochę gardzę, ma strasznie nieprzyjemny styl wypowiedzi. Każdego swojego przeciwnika próbuje przekrzyczeć, nie podając przy tym jakiś konkretnych argumentów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@BojWhucie: Też raczej nie byłem jego fanem ale jak się poczyta niektóre wywiady z nim to mówi naprawę mądrze i myślę, że facet ma naprawdę dobre serduszko.
  • Odpowiedz