Wpis z mikrobloga

#chwalesie zepsuł mi się monitor 9 letni LG 24" full hd. Postanowiłem go naprawić, sporą pomoc udzielił mi na pw @compix któremu dziękuję!
Kupiłem kondensatorki za 15zł , stacje lutowniczą za 200zł męczyłem się z 3h wyszło fatalnie ale działa!
Równie dobrze mogłem dać do naprawy za 60zł czy tam ile jakiś dziadek by wziął i mieć na 2gi dzień ale nic bym się nie nauczył :D
#komputery #monitory #technologia
Niebadzlosiem - #chwalesie zepsuł mi się monitor 9 letni LG 24" full hd. Postanowiłem...

źródło: comment_64cuUypI9YMb6MXPrDR5oMFQcgUj6kHe.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 1
@inzynier_robert no co ty! Po to są wyciągi montowane ale i tak wdychać to będziesz . Ja tam mimo że zapach przepiękny używam maski która ogranicza ilość wdychanych oparów no ale...zawsze coś w płuca wpadnie
  • Odpowiedz
  • 2
@inzynier_robert nie umrze od lutowania raz do roku

Sam u siebie w domu nie mam, jak już to czasem wezmę maskę

Fajki też są trujące, na Śląsku powietrze zabija więc nie ma co popadać w paranoję ;p
  • Odpowiedz
@Draakul: No już umiem wymieniać kondensatorki które sa tanie, sprzęt już mam, umiejętności nabyte same plusy tak to bym stracił 70zł albo 100 u elektronikaa zaoszczędzony czas przegrał w overwatchu :P
  • Odpowiedz
@michu124: kurła, zaskoczyłeś mnie. Podstaw sam się nauczyłem trenując na szrocie. Później serwis i byłe już forum elvikom. Niestety aktualnie nie działa.

Podstawy by połapać to trochę teorii a później praktyka. Zależy też co chcesz robić. Jeśli przewlekane elementy wymieniać to...jeden dzień ;)

smd to już trochę wprawy trzeba mieć

BGA to musisz mieć sprzęt i duuuużo praktyki.

Jak coś, wal na PW postaram się coś podpowiedzieć ale zaznaczam że nie
  • Odpowiedz