Wpis z mikrobloga

Bezpiecznik topikowy ma całkiem proste zadanie, w skrócie – ma się przepalić w odpowiednim momencie, żeby uniknąć np. Dalszych uszkodzeń układu znajdującego się za nim, albo… pożaru.
Nasi krajowi elektrycy-magicy opatentowali niezwykły myk na przepalające się bezpieczniki w sprzęcie elektronicznym – wymieniali je na śrubki czy inne pręty. Problem przepalania znikał. I co z tego, że takie cudo nie spełniało swojej podstawowej funkcji?

Trochę nie chce mi się wierzyć, że ta wieloletnia tradycja dotarła do branży audio, szczególnie że nie mogę znaleźć żadnych informacji ani o tym „bezpieczniku”, ani o wspomnianej listwie, która miałaby takie cudo mieć. Mam więc nadzieję, że to tylko ponura zarzuta. No, ale może to i lepiej – jeszcze by komuś do głowy wpadło, żeby zamiast bezpiecznika, wstawiać do sprzętu rodowane pręty miedziane. Czego się nie poświęci, dla dobrego brzmienia…

#heheszki #audiovoodoo
#tonskladowy – muzyka, śmieszki, najbardziej odpałowe gadżety audiovoodoo
Roszp - Bezpiecznik topikowy ma całkiem proste zadanie, w skrócie – ma się przepalić ...

źródło: comment_QhwK6e6YbrQtpXuqdiqPQ1fezr5CROlg.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@Roszp: No fajne, fajne. W sumie najwyższa forma poświęcenia w imię "Dobrej sceny" - poświęcenie sprzętu za nie rzadko naście albo i dziesiąt tysięcy złotych. Szanuje takie samobójstwo, sprzedawcy zresztą też jak coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 499
@Roszp: BEZPIECZNIK TOPIKOWY:
Ten mały piździelec to niedoceniany bohater każdej instalacji elektrycznej. Ratuje dupę każdego #!$%@? gówna podłączonego do gniazdka albo wkręconego w klosz przed #!$%@? mózgowym jego właściciela. Często zdarza się że jakiś pawian wpadnie na genialny pomysł: „Czemu by nie podłączyć wszystkich urządzeń w domu do jednego gniazdka. W końcu po co są #!$%@? listwy rozdzielające?”. Niestety nie ma #!$%@?, żeby zazwyczaj #!$%@? dobrane przewody nie dostały wtedy po
Funky666 - @Roszp: BEZPIECZNIK TOPIKOWY:
Ten mały piździelec to niedoceniany bohater ...

źródło: comment_WMlJsAXJA7pqNcjB1L49eDFBlWfwQ2CO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@zaroowka: Skoro to pręt miedziany, to bym obstawiał raczej, że przy 100A to pewnie dopiero zacznie się bardziej grzać i to przyjmując 5mm średnicy jak standardowy mały bezpiecznik.
  • Odpowiedz