Wpis z mikrobloga

Ja patrząc na te wyniki tegorocznych #wybory mam jedno pytanie które mi się po głowie tłucze.

Po jakiego #!$%@? ludzie w latach 80-tych krzyczeli precz z komuną, tak bardzo byli za obaleniem tego systemu skoro teraz tak bardzo tęsknią za:

- Traktowaniem ich jako upośledzonych przez państwo ("Kiedyś każdy miał robotę i było dobrze!");
- Rozdawnictwem (500 plusy i inne bzdury dawane w nie ukrywając sporej części nierobom na bezrobociu);
- Szczuciem na siebie nawzajem i dzieleniem społeczeństwa (Kto nie z nami, ten przeciw nam);
- Gloryfikacją człowieka niewyedukowanego, zindoktrynowanego, wierzącego w jedną, słuszną partię i ojca narodu;

Bo to głównie według statystyk głosy na #pis lecą z tego przedziału wiekowego, który wówczas miał te 20-40 lat. Ludzi wówczas młodych i w sile wieku, tak zwanych ideowców.

Po jaki #!$%@? oni to zmieniali skoro to im najwidoczniej pasowało?

#pytanie #przemyslenia #wtf #komunizm #lata80
  • 57
A jak coś powiedzią złego na władze to ich biją pałkami.


@varmiok: Ale wiesz, że mając takie poparcie władza nie musi takich akcji odwalać, bo mogą mieć to mówiąc kolokwialnie po prostu w dupie i nie burzy im to porządku w państwie?

Na ten moment krzyki, protesty nie rzutują w żaden sposób na stabilność obecnej władzy.

bo przecież teraz musza stać z kartkami do sklepu.


A to akurat wynik wciąż w
A to akurat wynik wciąż w miarę sensownie funkcjonującej gospodarki. Za komuny zanim kartki rozstały wprowadzone też trzeba było wielu, wielu lat. Że zacytuję:


@taki_tam_ktos: ale nasza gospodarka w ostatnich 4 latach funkcjonowała bardzo dobrze. Więc czego mieli się czepiać. Teraz może być gorzej ale jednak większość patrzy na to co było.
chyba roczne bezrobocie i finito , jeszcze nie słyszałam zeby ktoś bezrobotny dostawał kase za to ze jest bez pracy . Ty się doucz


@Elrondka88: Patrzysz na sprawę zbyt wąsko, bo liczysz tylko i wyłącznie bezrobotnych zarejestrowanych na bezrobociu.

A ja miałem na myśli również w większości ludzi nieaktywnych zawodowo, którzy zdecydowali się na ten krok choćby z powodu posiadania np. trojga dzieci i utrzymujących się z tego. Są takie rodziny
Serio uważasz ze renta to jest takie hop siup.


@Elrondka88: Nie twierdzę, że to "hop siup", tylko twierdzę, że taki proceder istnieje i nie jest wcale tak rzadki jakby się wydawało. Zwłaszcza po wsiach.

Wyraziłem swoje zdanie w oparciu o to, co mogę zaobserwować w swojej okolicy, co mogę posłuchać pod sklepami, co mogę zobaczyć po wsiach.

A z drugiej strony mi zarzucając domysły czy używanie "promila" jako przykładu samej rzucając