Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, mam pytanie. W sobotę dostałem takiego maila:
Od: windykacja@alior.pl
Temat: Powiadomienie
Treść:

Alior Bank S.A. uprzejmie informuje, że z powodu braku wpłaty lub wpłaty w niewystarczającej wysokości powstało zadłużenie na rachunku kredytu/pożyczki, które na dzień 2019-10-11 wynosi 336,64 PLN.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub uwag, wyjaśnień udzielą Panu konsultanci Alior Banku pod numerem telefonu 12 370 70 04 w godzinach od 8:00 do 19:00 od poniedziałku do piątku.

Jeżeli płatność została uregulowana przed otrzymaniem niniejszej informacji prosimy o jej zignorowanie.

Wiadomość została wygenerowana automatycznie. Jej treść zawiera informacje przeznaczone tylko dla adresata. Jeżeli nie jest Pan jej adresatem, bądź otrzymano ją przez pomyłkę, prosimy o powiadomienie o tym nadawcy.

Z poważaniem,

Zespół Windykacji Klienta Indywidualnego
----------------------------------------------------------------------------------

Nie pamiętam abym miał cokolwiek wspólnego z tym bankiem, zignorować czy zadzwonić? Czy to nie jest jakieś oszustwo? Czy to normalne że bank wysyła maila w sobotę?
#bezpieczenstwo #pomocy #bank #bankowosc #aliorbank #alior
  • 11
  • Odpowiedz
@Janusz_Hazardu: jeśli numery różnią się tylko końcówką to może być tak, że 04 jest bezpośrednio do działu windykacji, a 00 na ogólną infolinię, ale lepiej ogarnąć temat przez numer ze strony internetowej, najlepiej od razu zadzwonić i wyjaśnić.

Jeśli chodzi o datę wysłania to raczej nie ma co się nią sugerować - często jest to wysyłane jakimś skryptem, na firmowego maila zdarza mi się dostać różne przypominajki o dziwnych porach czy
  • Odpowiedz
@GF91: Witam, nic od tego czasu się nie zmieniło, żadnego pisma z banku ani windykacji. Swoją drogą ostatnio zauważyłem placówkę Alior (miasto powiatowe, byłem przekonany że u nas nie ma) W wolnej chwili planuję podejść do nich i pokazać tego maila. Jak chcesz to mogę później powiadomić co mi powiedzieli (o ile nie zapomnę ( ͡° ͜ʖ ͡°))
  • Odpowiedz
@ojciecmatki: Siema Mirku, śmieszna sprawa bo napisałem że wstąpię do Aliora w celu wyjaśnienia sprawy ale zapomniałem o tym i nie poszedłem XD Żadnych telefonów czy pism z windykacji. Proponuję olać temat, co ciekawe Twoja różowa dostała wezwanie na taką samą kwotę. Śmierdzi z daleka scamem.
  • Odpowiedz