Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! W piątek straciłem pracę i jest decyzja, żeby (mniej więcej od nowego roku) ruszyć w świat. Chciałem zacząć od #uk #anglia, aby popracować i pozwiedzać tam 2-3 miesiące. Później chciałem uderzyć do #irlandia a następnie do #islandia, żeby zobaczyć tę słynną zorzę polarną :). Powiedzcie mi proszę jak będzie w UK po #brexit z #praca i czy macie może w ogóle jakieś rady dla takiego mireczka jak ja :)?
#podrozujzwykopem #podroze #rzucamwszystko
źródło: comment_o98u3RUpKM70a7sPOsJQfIkaekxuKN0J.jpg
  • 12
Chciałem zacząć od #uk #anglia, aby popracować i pozwiedzać tam 2-3 miesiące.


@thus: Śmiechłem... Zacznij od lekcji polityki. Wiesz że brexit idzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Akurat wolny przepływ osób to jest to, czego brytole chcieli się pozbyć w pierwszej kolejności.
@motaboy: W najbliższym czasie żadnego brexitu nie będzie. Parlament brytyjski zobowiązał Borisa żeby błagał o przedłużenie terminu więc będzie musiał to zrobić, nikt z nim nie negocjuje, a że wszyscy go mają w d...e to UE przedłuży ten termin, choćby po to żeby mu zrobić na złość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kaef_v2: Angielski biegle w mowie i piśmie. Jestem finalistą Mistrzostw Polski w przemawianiu publicznym i prowadzę swoje wykłady. Zawodowo pracuję w IT jako Scrum Master (wcześniej w korpo jako analityk KYC). Jestem obyty z januszexem oraz korporacjami. Mogę prowadzić zespoły, startować na junior PMa (chociaż chciałbym mieć na to kwit z PMI, a nie chce mi się robić :P), modelować i wdrażać procesy biznesowe. Znam metodyki zwinne i ogarniam się w
W najbliższym czasie żadnego brexitu nie będzie.


@PC86: Będzie.

Parlament brytyjski zobowiązał Borisa żeby błagał o przedłużenie terminu więc będzie musiał to zrobić

Nie będzie musiał tego zrobić. Sprawdź sobie artykuł 51 konwencji wiedeńskiej.
@Zaxx: masz tu tekst obowiązujacy
Article 51 - Coercion of a representative of a State
245
The expression of a State's consent to be bound by a treaty which has been procured by the coercion of its representative through acts or threats directed against him shall be without any legal effect.
"coercion" to nie każdy "przymus" jak w polskim tłumaczeniu, tylko bezprawne wymuszenie
@PC86: Tylko że jest rozdział władzy, więc jedna władza nie może wpływać na inną, tak zresztą orzekł sąd najwyższy UK, jak Borys chciał zwiesić parlament. To działa w obie strony. Tak na marginesie, to premier nie jest przedstawicielem parlamentu.