Wpis z mikrobloga

  • 1298
Naruszenie wyborów w Obwodowej Komisji nr 8 we Wrocławiu.
Byłam dopisana do listy, podchodzę do bardzo starszego Pana, który widzę ze ma m.in. listy osób dopisanych. Pan zamiast zapytać mnie o nazwisko, adres, podał mi cała listę osób uprawnionych do głosowania żebym siebie znalazła. Mogłam spokojnie patrzeć ma adresy i nazwiska wszystkich osób. Potem patrzę, a dokładnie naprzeciwko niego jest miejsce do głosowano, tak ustawione, ze wspomniany Pan wszystko widzi. Odwracam się tylem do niego starając się zachować pozory tajności, biorę swój prywatny długopis do ręki i oddaje głos do Senatu. Pan w tym momencie podchodzi do mnie i perfidnie patrząc na moja kartę do Sejmu bierze długopis dany przez Komisje do głosowania i sprawdza czy on pisze na swojej kartce. Stał obok mnie dobrą minutę, a pozostali członkowie Komisji stali na drugim końcu sali odwróceni tyłem do nas i plotkując.

Zgłoszone do PKW, dostałam odpowiedz, ze się tym zajmą. Jakby ktoś z Was oddawał głos w tej komisji to proszę o info czy coś się poprawiło!
#wroclaw #wybory #wyborywewroclawiu
  • 53
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Dla broniących typa, podglądanie na kogo głosuje ktoś inny to przestępstwo za które leci grzywna, ograniczenie wolności lub Sztum do lat 2
  • Odpowiedz
@Lonate: Mnie nie mogli znaleźć na liście, to Pan zadzwonił do urzędu sprawdzić dane, to przy całym lokalu głośno wykrzyczał moje dane z peselm, adresem zameldowania itede, po czym zostawił mój dowód na losowym parapecie i poszedł szukać mnie na liście xD Napisałem pismo, nic z tym nie zrobili.
  • Odpowiedz
To jest sprawa wagi państwowej, a my będziemy się rozczulali, bo starszy facet ma zaufanie...


@cvbnm: niech opka da znać jak podeszła do tematu komisja, bo mi się wydaje, że będą mieli to głęboko w dupie...

ja już dostałam 4 różne maile od komisji z postępem w sprawie


@Lonate: daj znać na czym się kończy xD zobaczymy kto ma rację xd
  • Odpowiedz
@Lonate: ja dostałem jedną, bez konkretów, a wkurzony poszedłem z lokalu,nie zapamiętałem kto to był, krzywdy mi nie zrobili, zagłosowałem, a miałem wtedy ważniejsze sprawy na głowie no i nikt nie zerkał mi w kartę, więc odpuściłem. To było podczas wyborów do Europarlamentu. Ale informuj, jak się u Ciebie skończy
  • Odpowiedz
Zgłoszone do PKW, dostałam odpowiedz, ze się tym zajmą. Jakby ktoś z Was oddawał głos w tej komisji to proszę o info czy coś się poprawiło!


@Lonate: Nie rozumiem, czemu nie zgłosiłaś sprawy od razu na policję, a faceta trzeba było jeszcze nagrać. Odsunęli by go od razu, a tak? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
maja specjalna kartkę z wycięciem na jedna linijkę mająca na celu zasłonięcie adresy i dane innych osób


@Lonate: Nie wiem czy ci ktoś napisał wcześniej bo się nie chcę przebijać, ale ta kartka służy żeby debile nie podpisywały się w innych kratkach za innych, bo to przysparza duże problemy. Ale nie da się ukryć że nie powinna ona być odwracana w twoim kierunku (podpis możesz złożyć do góry nogami) a już
  • Odpowiedz
  • 0
@Sababukin @xandra nie wzywałam policji bo bym musiała zostać na miejscu, a najzwyczajniej nie miałam czasu bo biegłam na studia zaoczne.
A według jednego z maili, które dostałam wynika ze kartka do zakrycia jest właśnie po to żeby nie widzieć danych innych osób. Jak będę miała swobodny dostęp do kompa to skopiuje treści maili :)
  • Odpowiedz