Wpis z mikrobloga

ej #emigracja po jakim mniejwięcej czasie byliście w stanie odkładać jakieś sensowne pieniądze bez dziadowania? Oczywiście jest bardzo dużo zmiennych takich jak miejsce zamieszkania, branża etc ale jak to wyglądało w Waszym przypadku? W ogóle coś odkładacie czy poprostu sobie bezstresowo na dobrym poziomie żyjecie?
  • 18
dodaj telefon, dojazdy, usługi typu fryzjer, ciuchy,kosmetyki. Zostanie Ci 300 funtów. Może.


@nikita1: fryzjer męski £8, dojazdy ~£14 tygodniowo, ciuchy w primarku są po £1-£10.. Telefon to £10 miesięcznie. Kosmetyki jak jesteś facetem kosztują £10 miesięcznie max ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wychodzi £100 miesięcznie. Więc z £600 zostaje Ci £500.

Skąd wziąłeś £300?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkoatari: w zasadzie od rozpoczęcia pracy masz wolne środki. Mnie nauczono oszczędności, a i przy zachciankach jest luźno. Przyjmując, że wynajmujesz pokój, jeśli masz mieszkanie na utrzymaniu to wyjdziesz co najwyżej na minimalny plus, jeśli nie na zero.
@blinxdxb: tylko, żeby coś wyjąć trzeba włożyć i to niemało. Ale ciekaw jestem twojej koncepcji, możesz na priv.
@tylkoatari: ja teraz zarabiam miedzy 1400-1700euro, pokój jednoosobowy 100euro, żywność ok 300euro(raz w miesiącu zjeżdżam do domu i biorę trochę mięsa), paliwo i opłaty to wychodzi mi ok 50-100euro na plus bo mam pasażerów, telefon ok 40euro, kosmetyki chemia nigdy nie liczyłem ale ok 50euro. Czyli miesięcznie mogę spokojnie odłożyć 1000euro, ale wiadomo dochodzą zjazdy do domu, wyjścia na knajpy, czasem kupienie gier ciuchów, inne formy rozrywki, to żyjąc na fajnym
@nikita1: firma w której pracuję wynajmuje dla starszych pracowników za darmo, ja płacę to mam jedynkę, zeby nie było mieszkam w mieście kilka milionów ludzi