Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Właśnie jadę pociągiem ŁKA i przez chwilę był problem z miejscem na rowery (były tylko trzy w wagonie, a rowerów pięć). Konduktor odpowiedział, że nie ma więcej miejsc na moje pytanie. Z tego, co oamiętam to, np. w KMkach (Koleje Mazowieckie) ostatni wagon zawsze był taki pusty na rowery właśnie. A tutaj nic. No wszedłem sobie na stronę ŁKA. I widzę to, co na załączanym obrazku. Wydaje mi się to skrajnie niesprawiedliwe, bo może się okazać, że z rowerem nie wsiądziesz, bo za dużo ludzi w pociągu, a dowiesz się tego dopiero w pociągu. Trochę #!$%@? generator niepotrzebnych problemów moim zdaniem. Powinien być oddzielny bilet na rower gwarantujący miejsce, a miejsc powinno być o wiele więcej.
Zapraszam do dyskusji.

#lodz #lka #lodzkakolejaglomeracyjna #kolej #kolejemazowieckie #rower #zbiorkom #pytanie #polska
P.....r - Właśnie jadę pociągiem ŁKA i przez chwilę był problem z miejscem na rowery ...

źródło: comment_TdrXSy4Acbd6bC5HqgIyAZEk08O3S3Fz.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@sargento: xD jechałeś kiedyś rano, jak ludzie jadą do pracy i szkoły z poza Łodzi? Bardzo często nie ma miejsc na ludzi, a wieszaki rowerowe zajęte są po 2-3 przystankach.
  • Odpowiedz
@sargento: to się przejedź w piękny majowy poniedziałek z Łowicza do Łodzi o 7 rano. 7 rowerów będziesz miał na 1 przystanku. Sorry, ale rowerzyści w pociągach to tylko problem dla innych pasażerów.
  • Odpowiedz
to te rowerki moga byc smiertelnie niebezpieczne.

@Piz-dur: te na wieszakach także, bo ktoś na nie wpadnie. Tak samo torby i walizki z półek.
Niebezpieczne są też bojowe wózki na zakupy przewożone autobusami rano na rynki, targi.
  • Odpowiedz
Autobus nie jedzie z taka szybkoscia


@Piz-dur: nie wiem, co robiłeś na fizyce ale przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.
I może zgadniesz, dlaczego przewożenie zwykłej apteczki samochodowej na tej półce między fotelami a tylną szybą w samochodzie jest niezbyt mądre?
No i z drugiej strony prędzej o wypadek w ruchu drogowym niż kolejowym.
  • Odpowiedz
@sargento: #!$%@? się, to, co piszesz nie ma nic wspólnego, z problemem, który przedstawiłem. Pisz na temat, proszę.
Co sądzisz o tym konkretnym problemie, który przytoczyłem? Twoim zdaniem go nie ma?
  • Odpowiedz
@Piz-dur: przecież w regulaminie napisano, że po spełnieniu warunków można poza miejscami.
Będąc bez roweru a mając bilet na przejazd pociągiem też może się okazać, że nie wsiądziesz
bo pociąg już od 4 stacji jest zarąbany i nie ma miejsca. Piszę o takim lokalnym bez miejscówek.
Co do miejsc w mazowieckich to tak, gdy jedzie jakakolwiek wersja kibla, to jest miejsce na więcej niż trzy rowery.
Ale jeśli jakiś inny ezet
  • Odpowiedz
nie wiem, co robiłeś na fizyce ale przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują


@sargento: Nie wiem co ty robiłeś na fizyce, ale prędkości się nie sumują... ()
Energia kinetyczna będzie dwa razy większa, ale... Na dwa razy większej powierzchni
  • Odpowiedz
@sargento: Oczywiście zakładając, że zderzają się pojazdy o zbliżonej masie. Jeśli jeden jest dużo cięższy to można w przybliżeniu dodać, a nawet spotęgować prędkość w porównaniu do zderzenia z nieruchomym, nie odkształcającym się obiektem
  • Odpowiedz
@Piz-dur: Raz miałem sytuacje, gdzie pociag był na full i konduktor marudził ale generalnie to czasem jezdzimy grupa az 9 rowerów i konduktor nas nawet liczy i sprawdza czy wszyscy wysiedliśmy.
  • Odpowiedz