Wpis z mikrobloga

Miałem głosować na Konfederację, na pana Roberta Winnickiego. Ale dziś trafiłem na kilka jego wypowiedzi, w których podważa on odpowiedzialność Romualda Rajsa „Burego” za zbrodnie na białoruskich mieszkańcach Podlasia, w których zginęło 79 osób w tym kobiety i dzieci, niektóre spalone żywcem. Popiera też coroczne marsze poparcia dla Burego w miejscowości Hajnówka, które są jawnym pluciem w twarz białoruskim potomkom tamtych zbrodni.
Niestety ale mogę oddać swego głosu na taką postawę. Dla mnie jest to kroczenie w tym samym kierunku co Ukraińcy czy Rosjanie, którzy nie przyznają się do zbrodni swego narodu. Białorusini z Podlasia od wieków byli częścią naszego kraju i należy im się szacunek, przyznanie się i przeprosiny za to co jako naród dokonaliśmy wobec ich potomków.
#konfederacja #historia #podlasie #polityka #polska
  • 17
@Hlautameki: @kobayashi: A gdzie napisałem, że nie zagłosuję na Konfederację? :) Szukam teraz jakiegoś innego kandydata z ich listy. Żadnej innej opcji nie widzę.
Ale mimo wszystko obawiam się tego typu postaw narodowców po wejściu Konfederacji do Sejmu. Już IPN wycofuje się z swoich poprzednich badań, w których stwierdził, że zbrodnie Burego były ludobójstwem, a to może się jeszcze nasilić...