Wpis z mikrobloga

@Pangia: Oczywiście ze sluza nie tylko do zarabiania przez miasto. Właśnie chwile temu wprowadzili mi na Zablociu strefę. W końcu da się przejsc po chodniku. W końcu nie masz zastawionych przejsc dla pieszych. W końcu nikt nie zastawia wyjazdu z garażu. Polacy to zwierzęta, najlepiej działa na nich bat.
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@Pangia tam jest dojście do parku i jedyna sensowna trasa rowerowa w stronę dworca i ronda mogilskiego.

Klepisko to efekt parkowania aut
  • Odpowiedz
@Pangia: Ale żeby postawić barierki, najpierw muszą wynieść się stamtąd samochody. W ogóle to powinni przerobić to miejsce na P+R skoro należy do miasta.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
W ogóle to powinni przerobić to miejsce na P+R skoro należy do miasta.


@bob9876 jestem za, wyrównać trochę ziemię, zrobić normalny wjazd dla rowerów i by wszyscy byli zadowoleni.
  • Odpowiedz
@yourij Strefa płatnego parkowania nie ma tu nic do rzeczy. Własność terenu jest nieuregulowana więc nie możesz dostać mandatu za parkowanje w strefie bo teren nie należy do miasta.

Następna sprawa to 'zakaz poruszania sie w obu kierunkach' nie wyklucza samego postoju. Czyli jeśli stoisz tam autem miesiąc i się nim nie ruszasz, nie mogą Ci nic zrobić.

Aa i jeszcze pamiętam ze około rok temu był tutaj już taki znak.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@redline1000 kiedyś jak coś sprawdzałem w geoportalu (chyba tam) to działka była jako całość z parkiem, więc niby czemu własność nie jest uregulowana? To by w parku nic nie robili ani nie mogli zrobić estakady tramwajowej która jest na tej działce (z 50m od znaku)

Jak nie do miasta to do kogo w takim razie?
  • Odpowiedz
@yourij Park jest osobną działką na sto procent. Masz tam jeszcze działeczkę przecinającą z barakami i garażami. Myślę że gdyby to było miasta to od dawna wlepiali by tam mandaty a wjazd został by zabarykadowany. Właścicielem terenu naokoło jest PKP które nawet czasami sprzedaje lub wynajmuje garaże na ul. Składowej czyli obszar zaraz obok. Myślę że oni mogą być właścicielem ale mozna sprawdzić w księgach wieczystych
  • Odpowiedz