Wpis z mikrobloga

@dizel81: no wiesz opieka sama w nazwie ma społeczna więc strus jest jakby się nie chciało elementem społeczeństwa, nie wiem czy konon nie jest ich klientem więc jak ktoś zgłosi coś czy nie muszą interweniować
@Fajterinho: @elektryczny_mariusz: Tego nie rozumiem, jeśli jesteś ich klientem i pobierasz jakieś zapomogi to jak najbardziej, ale jeśli ktoś tak jak Struś "pracuje" i płaci podatki nie korzystając z żadnych zapomóg to jakim prawem się go czepiają?
Prosty przykład. Nie mam pracy korzystam z pomocy.
Znajduję pracę, przestaje korzystać, a tu mi dalej opieka przychodzi i się mnie czepia.
Chyba że przychodzą do Konona, a przy okazji i o Strusia
@dizel81: Świadczenia pieniężne to jedna z form pomocy a poza tym chociażby ze strony mopru:
"
Pomoc przysługuje osobom i rodzinom bez względu na posiadany dochód.Interwencja kryzysowa stanowi zespół interdyscyplinarnych działań podejmowanych na rzecz osób i rodzin będących w stanie kryzysu. Celem interwencji kryzysowej jest przywrócenie równowagi psychicznej i umiejętności samodzielnego radzenia sobie.Interwencja kryzysowa realizowana jest przez Ośrodek Interwencji Kryzysowej mieszczący się w Białymstoku przy ul. Włókienniczej 7 (czynny całodobowo)."
"
@adik75: Dla mnie to bez sensu.
Mimo wszystko są ludzie którzy mają gorzej.
Wbrew pozorom Konon i Major sobie jakoś radzą. Major ma odłożone trochę kasy na koncie, Konon też ma co jeść i jakieś pieniądze.
@dizel81: No ale nie chodzi o pieniądze przecież. Zadaniem MOPRu nie jest jedynie rozdawanie niewielkich pieniędzy ale nadzór/ interwencje u osób nieporadnych życiowo, mających różne problemy. Zacytowałem: "Praca socjalna świadczona jest osobom i rodzinom bez względu na posiadany dochód." . Mogą zarabiać po 15k PLN i to przecież niekoniecznie oznacza, ze będą radzili sobie w społeczeństwie.
@dizel81: pracownicy socjalni nadzorują osoby, które uznają za nie przystosowane społecznie. Niezależnie czy otrzymują zapomogi czy nie, jeśli zostają uznane za stwarzające zagrożenie dla siebie bądź społeczeństwa zostają objęte nadzorem Mopsu. Konon i Major są uznani jako jednostki odbiegające od norm społecznych
@dizel81:
Tak, jak pisze kolega powyzej, Mopr ma za zadanie nadzor nad osobami i rodzinami, jesli zachodzi podejrzenie niezaradnosci zyciowej i zagrozenia ich zycia i zdrowia, wyplywajace z powyzszego. W tym sensie, rozumiem ich wizyty u Konona, ktory prawdopodobnie nie przestrzega diety, nie bierze lekow itp, oraz u majora, ktory jest ich bylym podopiecznym, a zarazem bylym wiezniem, alkoholikiem, narkomanem i analfabeta w jednym. Nie wiem natomiast, z jakiej okazji wspominali