Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Greg36: #!$%@? mnie wpychanie nieakceptowania GMO i 5G w nawias bycia ciemniakiem, to są sprawy przede wszystkim strategiczne. Zarówno GMO jak i 5G to technologie w których obce państwa mają monopol i przewagę i uzależnianie się od nich jest skrajnie nie odpowiedzialne.
  • Odpowiedz
@HK-Stelle: A mnie #!$%@? to jak szuralicja jest nazywana "wolnościową" a chce wrzucać ludzi do więzienia za samo bycie homoseksualistą. To samo aborcja, jakby jeden z drugim się dowiedział że ich dziecko ma prenatalnie stwierdzony zespół downa to od razu by był to "wyjątkowy przypadek" i aborcja na zaraz. Mordy mają wypchane frazesami o wolności a to idioci tacy sami jak PiS w tych kwestiach.

I jak można ich tezy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @DaeronTargaryen: ekstremiści to osoby chcące pompować coraz więcej twoich pieniędzy w ZUS i edukację państwową. Oczywiście to oni będą decydować co tam będzie nauczane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @Greg36: nie wiem kto, ale wiem jak to ustalić co jest słuszne. Potrzebna jest metafizyka oraz rozeznanie co jest cnotą a co grzechem.

W etyce tak jak w matematyce, masz wiele dróg, lepszych lub gorszych, ale nie możesz postępować wbrew matematyce (grzeszyć) bo wtedy nie osiągniesz rezultatu.
  • Odpowiedz
W etyce tak jak w matematyce


@pyroxar: Matematyka jest ścisła a etyka jest subiektywna dla każdego, dla mnie LGBT to może być norma, dla ciebie czy kogoś innego to grzech warty śmierci tu nie ma nic z matematyki więc przestań takie odrealnione metafory stawiać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szanowny @Greg36: i tu się mylisz. Etyka jest obiektywna, ludzie po prostu chcąc żyć po swojemu po durnemu ignorują ją masowo. To od etyki zależą długofalowe i całościowe skutki.

Widać to wszędzie, w oprogramowaniu, w gospodarce, w życiu codziennym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szanowny @Greg36: niewolne oprogramowanie przeczy cnotą wolności, własności, sprawiedliwości itp, kilkadziesiąt lat później użytkownicy są zniewoleni i mamy do czynienia z cenzurą w mediach, brakiem prywatności i koncentracja władzy.

W gospodarce państwo niesprawiedliwe zabiera a potem daje nie się więc co dziwić, że jest jak jest.

W życiu codziennym, jeśli nie będziesz uczył się na kolokwium to ty na tym stracisz bo to ty nie będziesz umiał, jeśli nawet dostaniesz dobra
  • Odpowiedz
Etyka jest obiektywna


@pyroxar: Nie ma nic bardziej subiektywnego niż moralność. A obiektywność etyczna to teorie.

Moralność to z formalnego punktu widzenia zbiór dyrektyw w formie zdań rozkazujących w rodzaju: "Nie zabijaj", których prawdziwości nie da się dowieść ani zaprzeczyć, gdyż zdania rozkazujące nie są zdaniami w sensie logicznym.
  • Odpowiedz