Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś kupił #redminote8pro w Polsce (albo dorwał z polskiej dystrybucji) i będzie miał pewnie ROM z EU, to niech da znać, czy telefon w ogóle przechodzi test Safetynet, bo to jest wymagane, by można było używać NFC w Google Pay, czyli po prostu płatności zbliżeniowych. Od kilku dni mam wersję z chińskim ROM-em i dupa, ale czytam że na global ROM-ie to też nie działa, choć możliwe że to wina odblokowanego bootloadera - ci co go wgrali zmieniając z chińskiego musieli to zrobić. Obecnie ROM-y do pobrania z sieci są w wersji chińskiej (PGGCNXM, gdzie jest najnowsze MIUI), global (PGGMIXM) i indonezyjskiej (PGGIDXM), europejska też wiem, że od dawna jest dostępna (PGGEUXM), bo widziałem że była na prezentacji w Polsce i na pewno jutuberzy polscy ją w swoich egzemplarzach mają i też znalazłem osoby w sieci, które pisały, że ją mają. Ale nikt do sieci jej nie wrzucił ;d

Jak to ma tak wyglądać, to to NFC można kant dupy rozbić. Pozostanie mi czekać aż mi srajomi w końcu pozwoli odblokować bootloader (jakieś 5 dni jeszcze muszę czekać), to wtedy nawet nie wiem czy jest sens zmieniać ROM z chińskiego na inny (tym można uceglić sprzęt), a po prostu wgram TWRP, roota, Magiska i patch na tego Safetyneta ¯\(ツ)_/¯ Angielski mi nie przeszkadza, nawet lepiej. Bardziej chińskie/stockowe apki, ale je można wywalić mając roota.

Bo na globalu z tego co czytam nie mają jak sprawdzić, bo trzeba by blokować z powrotem bootloader, a to też podobno brickuje telefon...

edit: dostałem info że Magisk też robi bricka (
)
#xiaomi #smartfon
Pobierz tamagotchi - Jakby ktoś kupił #redminote8pro w Polsce (albo dorwał z polskiej dystryb...
źródło: comment_b1sQkwm8dMXWTNAbCwxWElbXP3kELzOz.jpg
  • 7
@Jasiu1th: gdybym wiedział że to tak będzie ni #!$%@? nie kupowałbym z Chin ()
Jakieś anti-rollbacki jeszcze to srajomi narobiło, mało że blokują bootloader...

reasumując, muszę czekać, aż Magisk będzie działał albo będzie można bylo zablokować bootloader po przejściu na global czy EU
nie kupowałbym z Chin


@tamagotchi: przeciez tak jest od czasow mi8, kupowanie chinskiej wersji oznacza problemy z nfc i trzeba kombinowac z customami, bo globala na china wersje nie wgrasz. A tu w dodatku masz bardzo swiezy tel, ktory sie jeszcze modow nie dorobil.