Wpis z mikrobloga

@kvoka: nie wiem czy firma jest aż tak istotna, najlepiej myślę dorwać się do ścinek marketowych i wyprobować co tam znajdziesz, no chyba że odrazu interesuje cię duży format. Twardość/grubość musisz wybrać pod siebie bo zależy ona tak naprawdę od stylu/projektu i ręki tzn jam mocno i jak głęboko chcesz żłobić.
  • Odpowiedz
@Sienaq: Dzięki. Wybiorę się do Castoramy z dłutami, może dadzą mi jakieś ścinki to sobie wypróbuję na miejscu i coś wybiorę.
  • Odpowiedz
@kvoka: Właśnie kupowałem kiedyś chyba w castoramie więc może będą mieli. Pamiętaj też o ostrości dłuta, jak dopiero zaczynasz i masz te najtańsze ze sklepiku artystycznego to one się szybko tępią i warto mieć do nich jakiś kamień do ostrzenia albo przynajmniej papier ścierny.
  • Odpowiedz
@Sienaq: Robiłam kiedyś linoryt, ale było to z wiele lat temu i nawet nie pamiętam gdzie kupiłam dłutka... Ale na pewno zainteresuję się czymś do zaostrzenia i powiększeniem zestawu. Czeka mnie jeszcze temat dobrych tuszy i farb do odbitek. Orientujesz się w temacie?
  • Odpowiedz
@kvoka: niestety o farbach do linorytu nic nie wiem bo odbijałem tylko na farbie która była na stanie w pracowni i nawet nie pamiętam ich nazwy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz