Wpis z mikrobloga

@NoMercyIncluded:
Zdziwiony?
47%* brazylijskiej populacji stanowią biali imigranci (i ich potomkowie) z krajów europejskich (Portugalii, Włoch, Niemiec). Laska ma typowo niemieckie korzenie jak np. inna słynna brazylijska modelka o niezwykle rdzennym brazylijskim nazwisku (foto). Widać jej przodkowie do tej pory się mało mieszali. Czas to zmienić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
*) niestety jest ich coraz mniej, bo zaczynają się ostro mieszać. Multi kulti.
brass - @NoMercyIncluded: 
Zdziwiony?
47%* brazylijskiej populacji stanowią biali i...

źródło: comment_jo2GmNGsW7TK5FEhFAArqssxp53wKoKg.jpg

Pobierz
@brass: Wiesz, że to wynikło raczej z przypadku? Sytuacja nie jest analogiczna do zachodniej Europy, prędzej do USA. Nikt nie myślał, by nazywać polsko-ukraińskie małżeństwa w Galicji "multi-kulti" ()

Niestety, nie mogę mieć tak ograniczonego poglądu na sprawę, bo pracowałem z Brazylijczykami. Rzeczywistość jest często trochę bardziej złożona niż ideolo-#!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiesz, że to wynikło raczej z przypadku?

Podbój i kolonizacja obu Ameryk to dla ciebie przypadek?

Sytuacja nie jest analogiczna do zachodniej Europy, prędzej do USA.

Czy ja wykazuję jakieś analogie? Oczywiście, że sytuacja jest inna od zachodniej Europy, USA, Hawajów, RPA czy Australii. Nadal mamy jednak do czynienia z krzyżowaniem ras i kultur (mniej lub bardziej restrykcyjnym). Słowo adekwatne jak każde inne.

Nikt nie myślał, by nazywać polsko-ukraińskie małżeństwa w Galicji
@brass: Boli mnie, gdy ktoś używa go nieprawidłowo. Akurat w Brazylii większość genów jest napływowa, więc masz sytuację, w której ludzie po prostu żyją obok siebie od kilkunastu pokoleń, tak jak Polacy na kresach. Nie jest to w żaden sposób wymuszane, nie jest to odgórna polityka i doktryna.
Mało kto zwraca tam uwagę na kolor skóry, bo większość jest mieszanką. Pracowałem z gościem, który wyglądał jak trochę ciemniejszy Hiszpan, a on
@NoMercyIncluded:

Boli mnie, gdy ktoś używa go nieprawidłowo.

To nie ja używam go nieprawidłowo tylko ideolo #!$%@?, którzy je zawłaszczyli.

Akurat w Brazylii większość genów jest napływowa, więc masz sytuację, w której ludzie po prostu żyją obok siebie od kilkunastu pokoleń, tak jak Polacy na kresach.

Obok siebie. Zgadza się. Niektórzy, od kilkunastu, niektórzy tylko od kilku, niektórzy jeszcze mniej.
I jedni się między sobą krzyżują i zaczynają żyć ze sobą,
@brass: Chodzi mi o to, że poza ludźmi z mózgami spranymi ideolo nikt tam nie zwraca na to uwagi. Więc wiadomo, że coraz mniej będzie "białych", podobnie, jak ciężko w Meksyku o czystego Azteka. Gdybym poznał fajną dziołchę to akurat bym się przejmował tym, czy jest biała, czy zielona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NoMercyIncluded:

Chodzi mi o to, że poza ludźmi z mózgami spranymi ideolo nikt tam nie zwraca na to uwagi.

Nikt? Liczby zdają się sugerować coś zgoła innego. Kolorowi być może, ale biali zdają się zwracać uwagę jak najbardziej. No tak, ktoś cytuje fakty = mózg sprany ideolo. Nie ma to jak konstruktywna dyskusja.

Więc wiadomo, że coraz mniej będzie "białych", podobnie, jak ciężko w Meksyku o czystego Azteka.

Nie wiadomo, właśnie.