Wpis z mikrobloga

#!$%@?, mam pracownika od 2 miesięcy, dzisiaj pierwszy raz został zabrany z budowy na mieszkanie, gdzie po zakończonej pracy przeniosłem odkurzacz i zacząłem po prostu nim odkurzać a ten pracownik stanął w koncie i zaczął płakać. WTF #!$%@?
Się okazało po rozmowie, że nie jest #!$%@? ani pijany tylko odkąd pamieta do 14 roku życia, odkurzacz kojarzy mu sie z tym że jego ojciec włączał go kiedy miał #!$%@?ć jego matke. No i jak stary włączył odkurzacz to dzieciak wiedział, że zaraz matka oklep dostanie.
Wyszło to na światło dzienne kiedy w szkole sprzątaczka sprzątała sale i włączyła odkurzacz a ten spanikowany szukał dla niej pomocy ponieważ wg niego była bita w klasie. 2 lata temu opuścił dom dziecka, jednak na psychice mocno mu sie to odcisnęło a ma zaraz 21 lat. Od dzisiaj w firmie zakaz używania odkurzacza przy tym pracowniku, a jeżeli ktokolwiek odważy się zaśmiać/zakpić z sytuacji - wylatuje dyscyplinarnie. Wszyscy to zaakceptowali.

Ciekaw jestem co mnie do końca roku jeszcze ciekawego spotka.

#ciekawostki #pracbaza
  • 47
  • Odpowiedz
@Zarzutkakke: a mnie to trochę #!$%@?, że dzisiaj w pracy ważniejsze są uczucia niż zarabianie pieniędzy. Na uczucia to jest czas w domu, z rodziną, z bliskimi, do pracy chodzi się #!$%@?ć, w biznesie nie ma czasu na sentymenty.
  • Odpowiedz
@bowlman: aaa daj spokój powiesz coś komuś w żartach, a ten od razu na skargę leci, albo cię obgaduje w całej firmie. O wymaganym "szacunku" do kobiet nie wspomnę: kobiecie nic nie można powiedzieć, ale jak kobieta śmieje się z faceta to wszystko ok.
  • Odpowiedz
czyli sprzedalas wszystkim jego traume, zeby wiedzieli, ze jest zakaz. Super.


@Mortas: Uświadomił wszystkich, bo lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć a pieprzyć głupoty za plecami. Poza tym nie doczytałeś tej części: "Od dzisiaj w firmie zakaz używania odkurzacza przy tym pracowniku, a jeżeli ktokolwiek odważy się zaśmiać/zakpić z sytuacji - wylatuje dyscyplinarnie. Wszyscy to zaakceptowali."
  • Odpowiedz
@swagerstom: nawet w pracy człowiek jest człowiekiem i należy się mu szacunek i pewnych granic nie powinniśmy przekraczać właśnie po to, żeby w pracy po prostu pracować.
  • Odpowiedz
@swagerstom: Żarty są w porządku tylko wtedy, kiedy śmieją się z nich wszyscy. A jeśli w pracy czujesz, że ktoś śmieje się z Ciebie - kobieta, mężczyzna, wszystko jedno - i jest Ci z tym źle, powinieneś poszukać pomocy. Środowisko pracy może i powinno być przyjazne, praca w stresie nie jest jedyną możliwością.
  • Odpowiedz
  • 9
@swagerstom nie uczucia. W dupie mam to czy komuś umarła babcia czy trzeba wymienić wode w akwarium. Ludzie, którzy u mnie pracują mają przychodzić do pracy z zadowoleniem i wychodzić z zadowoleniem a nie obawą, czy dzisiaj znów będzie ktoś ich poniżał.

@Maslo_Z_Chlebem czyli twoim zdaniem za poniżanie współpracowników powinienem dać nagane slowną?

@zeusAmadeusz komuś chyba stulejka pękła.
  • Odpowiedz
Normalny szef : jest sytuacja taka i taka proszę o nie używanie odkurzacza i z szacunku dla pana a nie śmieszkowanie z sytuacji. Polski burak : Zakaz !! Dyscyplinarka !!!


@vlahbej: z doświadczenia wiem że polakowi tylko bat. Ile osób jeździ z ograniczeniami prędkości traktując je tylko jako miejsca w których można dostać mandat ?
  • Odpowiedz
  • 0
@regis_uszatek nie rozmawiałem z nim jeszcze na ten temat ale uraz pewnie zostanie mu do końca życia.

@Maslo_Z_Chlebem mało który pójdzie do sądu pracy. Budowlanka w małym miescie to jedna wielka rodzina, wszyscy sie znają już nie po samej firmie a po nazwisku. Taki pracownik będzie miał ciężko potem iść do "konkurencyjnej" firmy.
  • Odpowiedz