Wpis z mikrobloga

Jakie źródło nauki polecacie do poznania Springa od strony praktycznej korzystającej w aktualnego podejścia do tworzenia apek.
Chcę się nauczyć aplikacji webowych (REST, Spring MVC, może Jetty), prosty front (Thymeleaf?), CRUD i ORM na bazach (Spring Data?, Hibernate) no i testy oraz autoryzacje (Security).

Zacząłem czytać dokumentację Spring "Core" - jest spoko opisane, ale nie ma pełnych przykładów żeby zobaczyć jak to działa.
Chciałbym dodatkowe źródło do testowania wiedzy na projekcie.

Rozważam
Spring MVC. Przewodnik dla początkujących. - Amuthan G
- Spring 4, widok to Apache Tiles. Jest sens uczyć się z tego, tylko szukać odpowiednich adnotacji do zrobienia tego samego co tam w xml? Nastawiam się pod pracę więc nie wiem jak rozkładają się w praktyce projekty na xml/adnotacjach
https://www.udemy.com/course/spring-hibernate-tutorial/
https://www.udemy.com/course/spring-framework-5-beginner-to-guru/
https://www.udemy.com/course/java-ambitny-start/

Może jakieś inne propozycje? Z góry dzięki ()
#java #naukaprogramowania #spring
  • 20
  • Odpowiedz
@krasnoludkolo: nie chce mi się skakać pomiędzy tematami. narazie kontakt ze spring bootem ogranicza się do korzystania ze starterów jak robię guidies ze stronki springa, ale wolałbym kurs z całym projektem niż x+1 hello worldów na dane tematy :P
  • Odpowiedz
@Lewo: springa dosc latwo ogarac bo maja super dokumentacje. Zawsze mozna szukac danych problemow(jak wystapia) w google. Ja tak preferuje.
Nie wiem czy jest sens placic za kurs akurat do springa.
  • Odpowiedz
@krasnoludkolo: a co jest nie tak z źródłami które rozważam?
@Ostrzewtlumie: rozumiem dokumentację, ale ciągle jest to nauka na jakiś abstrakcjach - potrzebuję zakodować rzeczywiste zastosowanie, a narazie nie znalazłem w dokumentacji jednego pełnego przykładu który dałoby się uruchomić oprócz fragmentów kodu wyrwanych z kontekstu.
imo dokumentacja jest dobra jak coś się już robi, ale chce się dowiedzieć jak działa, a ja nawet nie wiem jakie konkretne implementacje
  • Odpowiedz
@Lewo: racja ale ja robie tak zepierw rozkminiam pomysl, a pozniej przy pomocy wujka google i dokumentacji pisze kod. A jak szukam gotowych alikacji ktore sa rozpisane krok po kroku jak cos sie uzywa(np spring data lub spring security) to tez wbijam do wujka google bo zazwyczaj dobrze wyszukuje slowa klucze. Tylko patrze na data publikacji zeby nie uczyc sie czgos co bylo modne 10 lat temu ( ͡°
  • Odpowiedz
@Ostrzewtlumie: dlatego pytam o te materiały które podałem (pomijam krok, że googluje dlaczego/jak coś zostało zrobione w jakims projekcie (nawet nie umiałbym zweryfikować czy projekt jest sensownie napisany) bo opisuje mi to kurs/książka).
  • Odpowiedz
@Morus123: stwierdziłem, że nie będę szukał na siłę do Spring 5.
żeby podłapać podstawy Spring Core
rozdział 1, 2, 3, 4 Spring w akcji plus dokumentacja pierwsze dwa działy
wzorzec DI, IoC, factory method

a potem robię crudową webówkę biorąc poszczególne funkcjonalności z guides ze strony springa. I w wolnej chwili doczytywanie dokumentacji spring mvc lub "Spring MVC. Przewodnik dla początkujących" (jeśli czegoś nie zrozumiem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@UnitrA: Boże to już 7 miesięcy xD no ja jeszcze zrobiłem kurs na swojej polibudzie ze springa ale mało ofert pracy z powodu kryzysu więc lujnia xD
  • Odpowiedz