Krótka historia spotkań reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym.

PGE Narodowy to największy i najważniejszy obiekt sportowy w naszym kraju. Mogący pomieścić ponad 58 000 widzów stadion "był świadkiem" wielu ważnych i pięknych chwil reprezentacji Polski. Gramy na nim bardzo dobrze, o czym świadczą poniższe wyniki.

29.02.2012: Polska - Portugalia 0:0 (towarzyski)

8.06.2012: Polska - Grecja 1:1 (EURO 2012)

12.06.2012: Polska - Rosja 1:1 (EURO 2012)

12.10.2012: Polska - RPA 1:0 (towarzyski)

17.10.2012: Polska - Anglia 1:1 (El.MŚ 2014)

22.03.2013: Polska - Ukraina 1:3 (El.MŚ 2014) - jedyna porażka w meczu o punkty!!!

26.03.2013: Polska - San Marino 5:0 (El.MŚ 2014)

6.09.2013: Polska - Czarnogóra 1:1 (El.MŚ 2014)

5.03.2014: Polska - Szkocja 0:1 (towarzyski) - druga i ostatnia porażka (do tej pory)!

11.10.2014: Polska - Niemcy 2:0 (El.EURO 2016)

14.10.2014: Polska - Szkocja 2:2 (El.EURO 2016)

13.06.2015: Polska - Gruzja 4:0 (El.EURO 2016)

7.09.2015: Polska - Gibraltar 8:1 (El.EURO 2016)

11.10.2015: Polska - Irlandia 2:1 (El. EURO 2016)

13.11.2015: Polska - Islandia 4:2 (towarzyski)

8.10.2016: Polska - Dania 3:2 (El.MŚ 2018)

11.10.2016: Polska - Armenia 2:1 (El.MŚ 2018)

10.06.2017: Polska - Rumunia 3:1 (El.MŚ 2018)

4.09.2017: Polska - Kazachstan 3:0 (El.MŚ 2018)

8.10.2017: Polska - Czarnogóra 4:2 (El.MŚ 2018)

10.11.2017: Polska - Urugwaj 0:0 (towarzyski)

12.06.2018: Polska - Litwa 4:0 (towarzyski)

24.03.2019: Polska - Łotwa 2:0 (El. EURO 2020)

10.06.2019: Polska - Izrael 4:0 (El.EURO 2020)

9.09.2019: Polska - Austria 0:0 (El. EURO 2020)

Bilans: 15-8-2

Zostały dwa spotkania w tym roku: z Macedonią Płn. (13.10) i Słowenią (19.11). Biorąc pod uwagę, że mamy parodystę a nie selekcjonera, istnieje spore prawdopodobieństwo, że ta cudowna passa zostanie przerwana.

W związku z tym chciałem się spytać - jakie macie najfajniejsze wspomnienia z naszej twierdzy i z jakim meczem - najlepsze skojarzenia?

#mecz #reprezentacja #pilkanozna
  • 11
@smialson: byłem na Armenii, Kazachstanie i Czarnogórze w El. MŚ 2018 i wszystko wygraliśmy, ale...
fajnie było zobaczyć Lewego czy Boruca na rozgrzewce, ale nic poza tym. Jedynie hymn powodował znajomy dreszczyk emocji, ale oprócz tego to nie ma dopingu, atmosfery. Typiary wrzucają zdjęcia na instagrama, janusze żrą kiełbachy. Potem przez chwilę "polska-polska", obowiązkowo hymn w okolicach 80. minuty i do domu

I to kosztuje 200zł. Serio, nie warto jakoś
@smialson: Byłem na Polska Rosja Euro2012 i na obu meczach w październiku 2014. Moment po strzeleniu drugiego gola Niemcom przez Milę to coś, co do dzisiaj powoduje ciarki. Ja myślałem wtedy, że stadion po prostu odleci. Głosu nie miałem jeszcze na meczu ze Szkocją.
@smialson: byłem na meczach z Anglią, Niemcami, Szkocją (wygranym), Gruzją i Irlandią. Kupa miłych wspomnień, najbardziej w pamięci zapadły Niemcy - gardlo miałem zdarte przez tydzień ( ͡° ͜ʖ ͡°) 3 szybkie bramki z Gruzją pod koniec też zapadły w pamięć no i Irlandia - przyklepanie awansu na Euro. Piękny stadion, pięknie usytuowany, zawsze zawiesze oko, gdy przjezezdzam obok.