Wpis z mikrobloga

@RadiOBagdaD: Oba procki podobne wydajnościwo. Jeśli podkręcanie wchodzi w grę, co jest stosunkowo łatwe w przypadku amd to raczej kierowałbym sie w stronę ryzena. Raczej bez większego problemu uda ci się wykręcić 4.1-4.2 ghz na wszystkich rdzeniach.
  • Odpowiedz
@przemd11: Na tym tagu raczej większość tylko gra i składa pc pod tym kątem, chyba tylko benchmarki zostają, wątpie, że ktoś z wiedzą praktyczną się trafi
  • Odpowiedz
Na tym tagu raczej większość tylko gra


@10129: Jeśli, by składać do gier to Ryzen akurat, by odpadł. Po o/c Ryzen z fajnymi pamięciami typu 3600Mhz (cruciale ballistix 3000-3200 i podkręcić) robi na lekko tego 9400.
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: na tym tagu to intel zawsze odpada, tutaj amd ludzie kochają. Nie wiem czy ja Cie źle rozumiem ale to mi się kłuci

do gier to Ryzen akurat, by odpadł

a potem

Ryzen z fajnymi pamięciami robi na lekko tego 9400

co dla niego to nie mam pojęcia, cada ostatni raz widziałem na oczy w technikum przez 4h. W grafice wydajność wielowątkowa wygrywała, a tutaj wyszło, że wydajność jednowątkowa wygrywa.
  • Odpowiedz
@10129: Dlaczego się kłóci? Ryzen pełnię możliwości osiąga po o/c (9400 się nie da) + szybkimi ramami, wtedy single core też ma wyższy, a multi jest standardowo o wiele lepszy od 9400. Po o/c i z szybkimi ramami dystans się zwiększa na korzyść Ryzena.
  • Odpowiedz
@RadiOBagdaD: Kupując plytę B450 (MSI B450 Gaming Plus, albo Gaming Plus Max) w przyszłości nawet kupisz procesor Ryzen 3700X do niego.
.. jeśli zdecydujesz się na ten Ryzen 5 2600.
  • Odpowiedz