Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przed wytyczeniem przez geodetę budynku chce ściągnąć humus. Do tego muszę mniej więcej określić wielkość wykopu. Myślicie że dam radę sam dalmierzem mniej więcej zaznaczyć koparkowemu obrys budynku?

Czy może da się jakoś pozycję GPS do tego wykorzystać?

#budownictwo #budujzwykopem #budowadomu #geodezja
  • 14
@Toudi92: U mnie geodeta przyjechał z przyrządem i wyznaczenie 4 narożników zajęło mu 10 minut z rozłożeniem sprzętu i połączeniem się z satelita. 2 dni później przyjechał i nabiliśmy ławy. Myśle ze jak twój geodeta nie jest #!$%@?, to tez powinien przyjechać. Kosztować go to będzie tylko paliwo bo i tak do nabicia ław musi „zaprogramować” urządzenie.

Reasumując za flaszkę szkoda się #!$%@? z tym samemu.
@Toudi92 Myśle ze jak twój geodeta nie jest #!$%@?, to tez powinien przyjechać. Kosztować go to będzie tylko paliwo bo i tak do nabicia ław musi „zaprogramować” urządzenie.


A ja myślę że #!$%@? kocopoly.
Co to znaczy kosztować go będzie tylko paliwo? Jest jeszcze coś takiego jak CZAS. I to też kosztuje.
Normalnie na tyczenie jednorodzinnej chaty geodeta przyjeżdża raz. Przynajmniej ja tak robię i wszyscy których znam. A za dodatkową robotę
@Toudi92 da się ale 1 na 10 trafia. Zaplac za wyznaczenie pod zebranie humusu i tyle. To nie jest koszt podczas budowy domu. Tak samo materiał na wytyczenie kup dobry. Bo to co czasem ludzie przynoszą jest komiczne. Rekordzista chciał paliki od ogórków na ławy dać, drugi za to kołki fi 25cm....wiertnice przywiózł i robił pod to dziury.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Toudi92: też chciałem aby geodeta to zrobił, ale mówi: ja panu wyznacze, wezmę 200 zł, przyjedzie koparka, zdejmie hummus i wszystkie kołki szlag trafi, znów ja przyjadę i wyznacze obrys domu za kolejne 200 zł. Wyznaczyłem sam dalmierzem nocą dodając 3 metry z każdej strony.