Wpis z mikrobloga

Kotlet wykorzystuje chwilę słoneczka w Gdańsku na ostatnie wygrzanie się przed zimą.
Wczoraj mieliśmy na przemian ładną i brzydką pogodę, już miałem iść na rower, gdy znowu się rozpadało. I tak tylko zakładałem obcisłe portki i zdejmowałem. A Kotlet się temu przyglądał. I się pewnie zastanawiał po co on to robi? Czy nie lepiej wrzucić trochę szynki do miski? ()
#koty #pokazkota
PanPapryk - Kotlet wykorzystuje chwilę słoneczka w Gdańsku na ostatnie wygrzanie się ...

źródło: comment_UAakBuBrd13dwEOhn5LnQfvsihNrEYdl.jpg

Pobierz
  • 17
@darktremor: czyli jednak używasz soli, a po prostu nie wiedziałeś że jest konserwantem oraz że jest szkodliwa dla kota, zdarza sie i nie trzeba od razu uciekać jak ktoś cię przyłapie na niewiedzy, no chyba że było to celowe kłamstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darktremor: ogólnie to się wzięło z tego, że podobno mięso wieprzowe nie jest badane na obecność pewnych wirusów (czy tam bakterii), które dla człowieka są niegroźne, ale dla kota już tak. Nie wiem czy gotowanie je wyklucza.
@vind: ja wiem skąd się to bierze a bierze się z tego, że w mięsie może wystąpić tasiemiec lub wirus Aujeszky`ego, który jest groźny dla kota ale te obawy są nieuzasadnione bo mięso w Polsce jest o wielu lat badane na te wirusy i jeśli kupuje się je w sprawdzonych punktach to prawdopodobieństwo zarażenia jest teoretycznie zerowe. Dodatkowo przegotowanie mięsa (np szynka) wybija większość innych bakterii dlatego podawanie szynki jako przysmak