Wpis z mikrobloga

Nigdy nie rozumiałem tego hejtu na laptopy gamingowe, w stylu "lApToP NiE JeSt dO GrAnIa".

Oczywiście laptop osiąga nieco gorsze osiągi niż pc z porównywalna specyfikacją, ale ma to w zasadzie znaczenie tylko przy najnowszych grach. Przy odpowiedniej konserwacji nikt nie powinien odczuć różnicy. Ja na laptopie za nieco ponad 3500 zł kupionym półtora roku temu gram w taki Dziki Gon czy ostatnio Far Cry Primal bez żadnych problemów.

Generalnie jesli ktoś nie jest gamingerem, gra w starsze lub mniej wymagające gry nie odczuje żadnej różnicy.

Laptop to gier jest idealny dla osób, które potrzebują go do np. pracy a lubią od czasu do czasu pograć, a nie mogą sobie pozwolić na kupno oddzielnego pcta lub konsoli, lub nie widzą sensu takiego zakupu, bo i tak uzywaliby go rzadko.

Największą zaletą laptopów do gier jest ich wydajność w porównaniu z laptopami biurowymi. Za tę samą cenę dostajemy laptop z lepsza specyfikacją, lepszym chłodzeniem, solidniejszą obudową.

Jednym mankamentem jest infantylny, przerysowany, "kosmiczny" wygląd. Ale da się znaleźć laptopy gamingowe które wyglądają w miarę ok.

#pcmasterrace #laptopy #gry #komputery
marcelus - Nigdy nie rozumiałem tego hejtu na laptopy gamingowe, w stylu "lApToP NiE ...

źródło: comment_R61rfhRI8pZ3B8XsYcLjL6MwjRr07HjE.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@marcelus: Laptopy gejmingowe wyją jak #!$%@?, grzeją się jak #!$%@? (enjoy twoje martwe GPU), do tego tak czy inaczej na biurku przydałby się normalny monitor żeby się ciągle nie garbić. Z kolei mobilność cierpi przez wagę chłodzenia i zwykle kiepski czas pracy na baterii (bo procesor nie jest niskonapięciowy)
Ale są scenariusze gdzie są najlepszym rozwiązaniem, szczególnie jak ktoś często wyjeżdża w kilkudniowe delegacje czy coś, nie ma sensu ze
  • Odpowiedz
Kupisz takiego Lenovo Legion Y540 za ~4,5k po 6 miesiącach będzie już zapuszczony i w spoczynku będzie miał większe temperatury niż w podobnej kasie PC pod obciążeniem
  • Odpowiedz
@majapka: nie chodzi mi o jakość wykonania tylko o eksploatację. Trudniej jest utrzymać laptopa w porządku niż PCta, w codziennym użytkowaniu się to tak nie obije jak przy obciążeniu podczas grania, więc thermal throttling prędzej czy później da o sobie znać.
  • Odpowiedz