Wpis z mikrobloga

Czytałem programy, wysłuchałem wielu debat i niestety tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że scena polityczna w tym kraju to dno i metr mułu. Rozsądne partie po prostu nie istnieją. W mojej ocenie programy prezentują się tak:

PIS - Rozszerzymy obecną politykę, będziemy rozdawać coraz więcej pieniędzy, a reszta jakoś sama się ułoży. Jak będzie trzeba to dodrukujemy pieniędzy albo ustawą zakażemy ubóstwa. No i nie lubimy gejów ani walki z klimatem. Unia jest lewacka, a USA to jedyny przyjaciel, jakiego potrzebujemy. Musimy do końca upartyjnić sądownictwo i media w tym kraju, bo tylko nasz punkt widzenia jest słuszny.

KO - My na gospodarce znamy się lepiej od PIS i dlatego wszystko postawimy na rozdawanie pieniędzy z kredytu, tak jak PIS. Tylko my sobie dopisaliśmy, że stawiamy na pracujących, a tamci nie. Geje są ok, ale nie na tyle by pozwalać na małżeństwa i adopcję. Klimat jest dla nas ważny, bo przecież mamy Zielonych w szeregach, ale tak konkretnie to nic specjalnego w tej sprawie nie zrobimy. Odwrócimy wszystie sądownicze zmiany PIS, prawdopodobnie zamieniając aparatczyków PIS na naszych. I postawimy na stosunki z Unią, zamiast USA.

PSL/Kukiz - Chcemy łączyć a nie dzielić i będziemy współpracować z każdym, kto zgodzi się zrealizować nasze postulaty. A jakie to postulaty? Wszystko, czego koalicjant sobie zażyczy albo co ładnie brzmi i da się wpisać do programu.

Lewica - Bogatych opodatkujemy, wszystko wyrównamy, damy tyle co nikt przed nami, zlikwidujemy wszystkie problemy tego kraju, całą energetykę w ciągu kilku lat przestawimy na OZE. Co prawda nikt z nas dokładnie nie policzył, czy to aby na pewno możliwe, ale jeśli złapiemy się za ręce i będziemy bardzo mocno chcieć, to na pewno się uda! A gejom damy wszystko, czego chcą. No i my jesteśmy lepsi od KO w lubieniu Unii.

Konfederacja - Wyścig na rozdawnictwo to ślepa uliczka i powinniśmy stawiać na obniżkę podatków oraz przedsię... KURŁA GEJE CHCO MASTURBOWAĆ NAM DZIECI... Nasza energetyka wymaga realnej modernizacji, najwyższy czas wybudować elektrownię atom... ŻYDOSTWO PRZEJMUJE TEN KRAJ, TRZEBA SZYBKO UKORONOWAĆ CHRYSTUSA NA KRÓLA... Nie powinniśmy stawiać na bezalternatywny sojusz z USA, państwo nie ma przyjaźni tylko intere... CIEPŁY KLIMAT TO FAJNA SPRAWA DLA POLSKI, CO TE LEWAGI WYGADUJO

Chyba trzeba będzie podejść do tych wyborów czysto matematycznie, żeby PIS nie miał samodzielnej większości albo nie wiem.
#polityka #neuropa #4konserwy #przemyslenia #wybory
źródło: comment_vBedEYgNY2Go5hC4wvMnalfUcwdEMXeQ.jpg
  • 5
Lewica - Bogatych opodatkujemy, wszystko wyrównamy, damy tyle co nikt przed nami


@lewoprawo: tu małe wtrącenie, Razem się z pomysłu 75% podatku wycofało o ile mi wiadomo, co do 'damy tyle co nikt przed nami' owszem postulują większą płacę minimalną w 2020, ale nie składają deklaracji do będzie za 4 lata, gdyż uzależniają to od sytuacji. Niby to samo co PiS, ale jakby odpowiedzialniej.
Czytałem programy, wysłuchałem wielu debat

postawimy na stosunki z Unią, zamiast USA


@lewoprawo: No to chyba dobrze.

A jakie to postulaty? Wszystko, czego koalicjant sobie zażyczy


@lewoprawo: PSL to może i tak, ale jakoś ciągle odcinaja się od możliwej koalicji z PiSem bo taka koalicja zabiłaby tę partię. A kukiz jasno bredzi o jowach( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bogatych opodatkujemy


@lewoprawo: No zabawna sprawa bo w