Wpis z mikrobloga

@InPay:

kopanie ma wpływ na popyt


a to coś nowego, bo rozumiem, że kopalnie mogą manipulować podażą, przez wstrzymywanie dostaw nowych monet na rynek, lub nagłe wrzucenie ich dużej ilości, ale jeżeli nikt nie będzie zainteresowany kupnem Bitcoina to przecież popyt nawet przy manipulowanej podaży się nie zwiększy ¯\_(ツ)_/¯

ponadto zostało już wykopane ~85% Bitcoinów, te pozostałe 15% już w tym momencie nie stanowi większej różnicy, co najwyżej może wywołać jedynie
@OPcodeRTI: Człowieku, ja nawet nie czytałem co wy tu pisaliście. Zobaczyłem tylko skład Atari+widelec którzy się produkują do Lecha ze swoimi mądrościami, to było oczywiste że pieprzycie jakies farmazony, jak zawsze....
No sorry ale jak widzę was dwóch tłumaczących coś Lechowi, to jedynie czuje politowanie....
@cyberpunkbtc: Tak wiem Lechu to ten od Bentyna, co razem jedli śniadanie i opowiadali mądrości o krypto ( ͡° ͜ʖ ͡°)


i byli razem na zdjęciu podpisanym "Rothschildowie XXI wieku" buhahahahaha

ja czuję politowanie za każdym razem jak czytam ciebie i amelcio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OPcodeRTI: owszem laborystyczna teoria wartości nie decyduje ostatecznie o cenie, ale teza dotyczy zachowania się właścicieli kopalni w tym sensie, że to kopalnie mają na bieżąco największy kapitał w BTC, który muszą upłynnić, stąd presja rynkowa na dążenie do poziomu stock to flow. Pod względem użyteczności jako narzędzie transferu kapitału, użytkownicy (pomijając hodlerów) nie patrzą na aktualną cenę. Przykład: musisz zapłacić za coś w BTC, nie ma wtedy znaczenia dla Ciebie
@InPay: Oczywiście że kopalnie mają wpływ na cenę, w przeciwieństwie do tego co pisze @cyberpunkbtc z czego tutaj sobie właśnie robię bekę. Tylko że kopalnie mogą kreować cenę ale tylko w dół. Bo żeby cena wzrosła muszą być chętni do zakupu BTC a na to kopalnie nie mają wpływu. Sprzedawać tanio zawsze mogą i wtedy się znajdą nabywcy.
@OPcodeRTI: marksistowska laborystyczna teoria wartości zakłada, że wartość wynika z kosztu produkcji, a nie subiektywnej oceny ludzi, a nie jest tajemnicą, że wartość BTC zależy od okoliczności i subiektywnej oceny np. jego entuzjastów lub przeciwników. Są osoby, które z przyjemnością przyjmą płatność w BTC i takie, którym nawet jak dopłacić w innych dobrach to nie przyjmą takiej formy rozliczenia, ale na koniec dnia ta druga osoba pragnąc zakupić jakieś dobro, które