Wpis z mikrobloga

Jakiś kod jak kontrolować serwo obracające się bez oporu by zrobić 20 pełnych obrotów potem z powrotem 20 obrotów?
I to przez sterownik silników PCA9685 i biblioteke Adafruit?

Serwo to: MG-996R Tower Pro

#arduino
  • 7
@bi-tek: Gdzieś widziałem przeróbkę serwa tak, aby obracało się w kółko. Jakieś uzasadnienie to wtedy miało. Ale masz rację, najczęściej w takiej sytuacji należy użyć silnika krokowego. Tym bardziej, że OP chce liczyć obroty.
@S0Cool: Przeróbka serwa porównuje ze jest to zwykły silnik dc z fajnym montażem bo wywala się cała elektronikę. Silnik krokowy może liczyć tez obroty albo inaczej zadaje mu się kroki i przy zadawaniu można je zliczać bo jeden obrót to stała liczba kroków.

Można tez zastosować zwykły silnik z enkoderem optycznym / magnetycznym i tak to liczyć podając impulsy do uc
@bonaventure: @S0Cool: Ale ten model się obraca bez oporu przez sterownik PCA9685 ale nie jestem w stanie ustalić za bardzo jego kierunków. W define SERVOMIN dałem na 0 i SERVOMAX dałem na 2100 i to było w sumie tak na oko, ale zauważyłem że obrotu w jedną stronę jest jakby o 1 więcej niż w drugą, przez to moja linka pnie się wyżej za każdym obrotem.
@bonaventure: @bonaventure: to masz je po usunięciu elektroniki bo ta wersja obraca się Max o 120 stopni (60 w prawo i 60 w lewo. Otwórz je i pewnie spiłowany jest ogranicznik i silnik jest podłączony bezpośrednio do plusa i minusa