Wpis z mikrobloga

Zainteresowałem się ostatnio tematem plakatów wyborczych na przystankach - jeżdżę codziennie komunikacją do i z pracy i miałem dosyć patrzenia na te mordy wszędzie xD Napisałem do ZDiUM i okazało się że to oni wydają pozwolenia na ich wieszanie ale nie wszystkie komitety o nie wnoszą. Cztery z 6 komitetów wyborczych których banery widać na załączonym zdjęciu nie dopełniły obowiązków i nie wystosowały zapytania o takie pozwolenie.

Niestety okazuje się że mimo to plakaty są chronione przez prawo wyborcze i ZDiUM może jedynie zgłosić zawiadomienie do SM i komitetów wyborczych o ich usunięcie co patrząc przez pryzmat ubiegłych kampanii nie stanie się do następnego lata.

#wroclaw #mpkwroclaw
k.....5 - Zainteresowałem się ostatnio tematem plakatów wyborczych na przystankach - ...

źródło: comment_nW3l9jHpxbbpEozmDSCdGcWlQixpSoBr.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@kj5: Kiepsko, że ZDiUM pozwala komitetom na wywieszanie tych plakatów w okolicach przystanków. Psu na budę to tak naprawdę, szpeci to mega. Poza tym wczoraj chyba jakaś zorganizowana akcja przeszła m.in na Tarnogaju. Pętla była zawalona plakatami, teraz porozrywane leżą na ulicach, a z płotów odgradzających torowiska wystają jedynie trytytki.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Nie przebierają w środkach. Szkoda tylko, że te plakaty się teraz walają po ulicy. Nawet jakby człowiek chciał to sprzątnąć to go drugi namierzy i można mieć nieprzyjemności...
  • Odpowiedz
@kj5: prawo mamy niestety takie, że ktoś może w biały dzień przyjść i na ogrodzeniu twojej posesji, bez twojej zgody powiesić swój banner. I jeśli go zerwiesz, to ty będziesz mieć klopoty właśnie ze względu na przepis w Kodeksie wyborczym.
  • Odpowiedz
@kj5: jest dużo miejsc gdzie te plakaty na przystankach po prostu ograniczają widoczność kierowców. Przykładowo na Grabiszynskiej jak skręcasz w lewo w Piłsudskiego, to dopóki nie wyjedziesz na środek skrzyżowania nie widać czy w ogóle masz miejsce, żeby na nie wjechać. Okazuje się, ze miejsca nie było i tak stoisz jak ten cieć i blokujesz skrzyżowanie ¯\(ツ)
  • Odpowiedz
@kj5: ktoś już pisał, że zdium dostał z urzędu instrukcje, że mają akceptować każdy wniosek o wieszanie plakatów.
Pewnie teraz komitety złożą wniosek, zdium przyklepie i pora na csa
  • Odpowiedz
@kj5: no wiem, wiem.
Mi chodzi o to, że złożyli zawiadomienie, żeby usunąć np. plakaty KO, bo nie mieli zgody, a rozwiązanie będzie takie, że ktoś z KO złoży wniosek tak jak powinien to zrobić dawno temu, ZDiUM przyklepie, że może wisieć i sprawy nie ma, już będzie legalnie
  • Odpowiedz
@kj5: A co komus zrobia jak przypadkiem przetnie wszystkie trytki na ktorych taki plakat wisi?

Dosc mam tej plakatozy, nie dosc ze te ryje wieszaja sie czesto tak wysoko, ze zaslaniaja swiatla (pozdro skrzyzowanie przy credit agricole), to jeszcze jak ostatnio wialo to w samochod uderzyla mi morda mieszkowskiego na jakiejs pseudo plastikowej plycie.
  • Odpowiedz