Wpis z mikrobloga

Mirki jak wyglądają studia na wydziale #w10 na #pwr? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kierunek Transport lub Mechanika i Budowa Maszyn.
Ktoś ma do podglądu plan, jak mniej więcej wyglądają dni, nigdzie nie mogę znaleźć, a chciałbym się dowiedzieć z czystej ciekawości jak godzinowo to wygląda.
Ponoć plan jest podawany z góry?
Ogólnie to planuję studiować w przyszłym roku i mieć świadomość jak głęboko pcham się w gips. XD
  • 10
  • Odpowiedz
@Kacperzlbn: MBM, drugi rok here. Plan jest z góry tylko na pierwszym semestrze, później już sam sobie układasz. Miejsce w kolejce zapisów ustalane na podstawie średniej z jednego z poprzednich semestrów (im później jesteś w zapisach tym gorzej, bo niektóre grupy mogą być pełne i już nie ułożysz sobie planu tak jak chciałeś).

Ogólnie jak porównuję z tym co słyszę od znajomych to jest chyba całkiem ok. Wykłady zazwyczaj nudne, często niezrozumiałe, ale materiał nie jakoś kosmicznie trudny. Chociaż było też trochę prowadzących, którzy całkiem spoko realizowali tematy. Na przykład na AGH jest dużo gorzej jeśli chodzi o matmę, przynajmniej na AiR). W drugim semestrze nawet ograniczono ilość matmy, w pierwszym sporo przepisów ocen na wykład z ćwiczeń było. Różne takie drobne udogodnienia, że jakoś da się to przejść wszystko. Ćwiczenia jak to ćwiczenia, siedzisz i liczysz. Laboratoria nic specjalnego, jak na innych uczelniach. Wykuwasz materiał na kartkówki, odwalasz sprawozdania i tyle. Generalnie mam wrażenie, że wszystkie te uczelnie w Polsce to takie samo bagno. XD

To co mi się dotychczas nie podobało, to że przykładowo Geometria wykreślna na pierwszym semestrze to ewidentny przedmiot do uwalania studentów i nic więcej, bo przydatny to on na pewno nie jest. Na drugim semestrze też trafiasz na jednego dziadka, który z gównoprzedmiotu uwala większość kierunku. Ale to wszystko jest zmienne, doświadczenia w głównej mierze zależą od tego na jakich prowadzących trafisz- a tego nie jestem w stanie ci
  • Odpowiedz
@KubekMleka: Wielkie Dzięki za tak obszerny opis, jest to dużo informacji na raz, ale pewnie to tylko zalążek tego co PWR skrywa ( ͡° ͜ʖ ͡°), ogólnie to im więcej czytam o tej uczelni, tym coraz więcej argumentów przeciw, wiem, zły tok myślenia.

Plan na moje chyba nie jest najlepszy (z resztą nie wiem jakie są gorsze) okienka 2-godzinne nie za bardzo, chyba że budynki (jeśli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kacperzlbn: Tak jak mówiłem: poczytaj o innych, będzie tyle samo (albo i więcej) argumentów przeciw. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Absolutnie nie chciałem cię nastawiać negatywnie, mimo moich prywatnych odczuć, bo wielu osobom najwyraźniej się podoba.
Akademiki są w miarę blisko tramwajem. Ja po prostu okienka wykorzystywałem na naukę, co bardzo polecam. Zawsze lepiej regularnie się uczyć i nie siedzieć po nocach. Ogólnie trochę wkurzają, ale nie
  • Odpowiedz
@Kacperzlbn: MBM here, w tym roku się bronię. Ani nie polecam, ani nie zniechęcam, z rzeczy które mi się podobają to w miarę sensownie ułożony plan studiów, bardzo przyjemny dziekanat, na mechanicznym jest wiele ciekawych kół naukowych. Z rzeczy które najbardziej uprzykrzają życie to niektórzy prowadzący i niektóre dziwne pomysły władz wydziału. Jak masz więcej pytań, to śmiało( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz