Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mógłby mnie pokierować jak złożyć jakiś sensowny nagłośnieniowy zestaw do małego salonu, coby podłączyć do niego tv z konsolą albo puszczać muzę po bluetoothie z telefonu? Początkowo myślałem, żeby po prostu kupić Yamahe MCR-N470D, ale wolałbym zmieścić się w kwocie do 1000 zł.
#muzyka #audio #elektronika
  • 8
@Wierszu: Opcje są dwie:

1. Kupujesz nową miniwieżę typu Pianocraft
2. Kupujesz coś starszego (wzmacniacz + kolumny) i do tego adapter bluetooth/chromecasta

Jeśli chcesz prosty system to kup miniwieżę z Bluetooth, pułap 1000zł jest minimalny raczej.
W tej cenie nowy masz np. wieżę Panasonic PMX80 która powinna się sprawdzić.
Poniżej 1000 nie radziłbym kupować niczego, jeśli zależy Ci na jakości.

Jeśli wybierasz drugie rozwiązanie, popytaj kolegi @Ojezu
@BLiNDEAD: Popieram. Z Pianocrafta @Wierszu będziesz zadowolony, szczególnie jeśli salon jest mały i ogarniesz pokój od strony akustycznej, np. zasłony, dywan, rozsądne ustawienie kolumn... Ale używane zestawy też mają dużo magii :) Np. jakaś używana Yamaha AS-300, kolumny podstawkowe... może Pylon Pearl plus DAC/adapter BT z wejściem optycznym do konsoli/tv. W używkach można zmieścić się poniżej ceny Yamahy. Minus to brak bezpośredniego streamingu via Musiccast (który jest naprawdę niezły).
@Wierszu niektóre firmy sprzedają pianocrafty na segmenty - ja tak kupiłem CD NT670D pod yamahę a-s300, grało bardzo fajnie. Teraz z uwagi na zmianę systemu wzmacniacz jest w sypialni, a 670D wciąż służy jako źródło do innego wzmacniacza/głośników. W zestawach pianocraft kolumny są raczej słabe (w porównaniu do jakości wzmacniacza/źródła), a używane podstawkowe czy nawet podłogowe można znaleźć dużo lepsze w tej cenie.