Wpis z mikrobloga

Jest sens pchać się w tą grę nie mając ŻADNEGO pojęcia o tym tytule? Nawet w No man's Sky nie grałem XD Ale generalnie podoba mi się ogrom gry, i to, że mogę być kim chcę, ale przeraża mnie poziom skomplikowania i nie wiem czy w ogóle ogarnę co i jak się robi.

#elitedangerous #ps4
  • 15
@FloweryTaste: niestety, Elitka jest tytułem przeznaczonym przede wszystkim dla weteranów całej serii, która się zaczęła w 1984 roku i którzy znają już to uniwersum. Ale masz zaimplementowane samouczki, więc możesz popróbować od tego. Na YT też jest masa poradników. Nas też możesz pytać. Ale gdy już zasmakujesz w lotach, to się od tego tak łatwo nie uwolnisz. Powodzenia Komandorze.( ͡° ͜ʖ ͡°)

@FloweryTaste: nie wiem, ale chyba nie. Inna sprawa, że granie w Elite na PS4, latanie padem to dla mnie profanacja.( ͡° ͜ʖ ͡°) Weź też pod uwagę, że w przypadku MP nie pograsz z ludźmi, latającymi na PC.
@FloweryTaste: to już Twoja sprawa, ale jak pisałem - wtedy będziesz mógł latać tylko z ludźmi grającymi na PS4. Nie chcę Cię absolutnie zniechęcać, ale nie ma to jak blaszak, dobry joy i przepustnica... akurat do symulatorów kosmicznych to konsole niespecjalnie się nadają.
@FloweryTaste: Gra jest mega ciężka, straszna(czasami się boję jak dolatuję gdzieś xD), potrzeba wielu godzin nauki obsługi wszystkiego. Ale po tym wszystkim można poczuć satysfakcję. Ludzie piszą że granie na padzie to profanacja bo tam jest tyle potrzebnych skrótów i przycisków że ds4 jest trudny do ogarnięcia.
@FloweryTaste: Moim zdaniem gra nie jest warta swojej obecnej ceny czyli 209 PLN za Commander Deluxe Edition (podstawka plus dodatek Horizons). Oczywiście, na początku jest ten efekt "wow" jak robisz pierwszy skok do innego systemu, pierwszy raz lądujesz na planecie żeby pojeździć łazikiem (content z dodatku), czy pierwszy raz dokujesz statkiem bez asysty komputera. Po kilkudziesięciu godzinach, jak już ogarniesz sterowanie i dorobisz się statku średniej wielkości zaczynasz dostrzegać schematyczność tej
@FloweryTaste: @kilo_wody_pod_stopa: jednocześnie się zgodzę i nie. To co piszesz jest w pełni prawdziwe, ale zobacz ile godzin zajmuje dotarcie do momentu gdy coś nam się nudzi i prestaniemy odkrywać nowości na tyle szybko, wiele trwa znacnie krócej. Druga sprawa to fakt że można nie raz Elite :dangerous kupić na różnych promocjach. Ostatnio całość (może jeszcze trwa promocja?) można było kupić za około 70 zł.
Nie no, jak się zdecyduje to i tak poczekam na jakąś promocje. Wydaje mi się, że na ps store często ta gra jest w promocji więc coś upoluje. A jak nie to na allegro są do stówki