Wpis z mikrobloga

Znalazłam jakiś randomowy link z radia zet odnośnie postulatów różnych partii politycznych. Aż śmiechłam jak zostały przedstawione partie PiS i Koalicja (długie postulaty, oparte argumentacją) a jak reszta np. Konfederacja czy Lewica (Kilka krótkich punktów, bez argumentacji. Dodatkowo wybrane najbardziej absurdalne postulaty takie jak: umożliwienie głosowania przez internet czy Każdy mieszkaniec powyżej 65. roku życia będzie mógł wezwać pomoc medyczną, wykorzystując specjalny przycisk w swoim mieszkaniu XDDDD)
Ktoś się tutaj bardzo stara, żeby w Polsce istniały tylko 2 partie polityczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) XDD

Żeby zapobiec jakimś wysrywom, że popieram tą czy tą partie. Chodzi mi o to, jak nierzetelne w mojej opinii są media. W momencie gdy przypadkowa osoba, która na polityce się nie zna ale chciałby zagłosować, z góry ma już zaprogramowane przez rożne strony, która partia jest warta uwagi a która nie. Tylko dlatego, jak została gdzieś przedstawiona.

#oswiadczenie #gownowpis #polityka #wybory
  • 3
  • Odpowiedz
@piatydzienmiesiaca: cóż, każdy w którymś momencie to odkrywa. Że w zależności "kto mówi", to będziesz miała inne zdanie. Również jeżeli chodzi o media. Obiektywność mediów to mrzonka, bo obecnie każdy wyraża swoje zdanie a nie patrzy całościowo na różne tematy. Więc osoba przygotowująca audycję, czy to tvp czy tvn czy zet itd. będzie przedstawiać tezę pod swoje zdanie na jej temat. Najwidoczniej osoba przygotowująca tamtą audycję miała zdanie, że liczą się
  • Odpowiedz
@noriad: wiadomo, w końcu każde wydawnictwo czy telewizja ma swoja ideologię, która prezentuje. Jednak jak jeszcze w przypadku telewizji już wiemy, że obiektywizmu tam nie ma, to co z internetem, który tak często chwali się swoją wiarygodnością względem telewizji? Gdzie w ogóle w tych redaktorach i dziennikarzach odcięcie swojej opinii? W kocu to oni mają nam przedstawiać wszystkie aspekty polityczne nie tylko te swoje
  • Odpowiedz
Gdzie


@piatydzienmiesiaca: Hm... nie powiem że nigdzie, chociaż taka odpowiedź mi się nasuwa. Więc powiem - wszędzie. Ale ten obiektywizm będzie niepełny, i zależny nie tylko od miejsca jak i od tematu na który się wypowiadają. Przynajmniej takie jest moje podejście - nie ufać nikomu, starać się mieć swoje zdanie wypracowane na podstawie różnych informacji z różnych stron. Ponadto pojawia się temat "bańki informacyjnej", gdzie gdzie sami czytamy tylko to, co
  • Odpowiedz