Wpis z mikrobloga

@vCertus

popiera się tolerancję i nie jest się katolikiem to z góry ludzie nazywają taką osobę lewakiem.

Faktycznie nie rozumiesz, skoro dochodzisz do błędnych wniosków.
@Volki: Wiem, że gospodarczo można być lewakiem i światopoglądowo ale ludzie potrafią wszystkich nazywać lewakami gdy brakuje im argumentów. Staram się unikać takich osób bo czasami nie wiadomo co autor ma na mysli gdy używa tego słowa.
@vCertus Wytykam tobie, bo nie chodzi o popieranie tolerancji, gdyż w sferze prywatnej możesz robić co chcesz jak długo nie szkodzisz innym.

Natomiast sfera publiczna nie jest już twoja, a jest wspólna, więc można odwrócić sytuację i powiedzieć, że lewica nie chce tolerancji dla obecnych norm stołecznych w sferze publicznej.
@vCertus: Też nie chcę państwa katolickiego, dlatego podoba mi się to co proponuje lewica czyli wprowadzenie kas fiskalnych dla księży i likwidacja funduszu kościelnego. Skończą się przywileje kleru
@kozio88:
Korwin wielokrotnie wspominał o rozliczeniu się z Kościołem i likwidację tego funduszu. O kasach fiskalnych nie wiem nic, ale z pewnością Korwin jest za prywatyzacją szkół, co wiąże się z likwidacją utrzymywania lekcji religii.