Wpis z mikrobloga

@pepkodziobak: Bo dla sporej części roślin doniczkowych kwitnienie, to za duże obciążenie, a i same kwiaty bardziej straszą niż są godne podziwu. Większość zawczasu obcinam. Nie trzymam też roślin dla kwiatów. Epiphyllum kwitną całkiem znośnie, ale nie jestem jakąś psychofanką. W ogóle podobają mi się tylko niektóre kwiaty i mam wybredny gust co do tego :D
  • Odpowiedz
lisciara


@pepkodziobak: Nikt już dawno mnie tak pięknie i trafnie nie nazwał :3

Grudnik zbyt długo nie kwitnie więc ujdzie, ale też ma te takie kaktusowate farfocle. Długo bym tego nie zniosła. Natomiast taka kwitnąca praktycznie cały rok azalia już zupełnie mi nie przeszkadzała. To Ty się kiedyś chwaliłeś tutaj takim kobylastym grudnikiem?

Niestety połowę rośliny straciłem ostatnio

Czemu? Co się stało?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@magnes125: tak to ja. I jak ładnie się postaram to kwitnie do marca. Teraz się wywalił i połowa mniej. I spaliło mi to słońce na wiosnę ogólnie katastrofa ()
  • Odpowiedz
@magnes125: mam jeszcze badyla którego nie znałem, wrzucałem kiedyś na wypok ale nikt mi nie pomógł, a ostatnio w koncu po 6 latach odkryłem że mam zwodnica(bilbergia) (kiedyś przyniosłem ze szkoły). Jak zakwitnie to Cię zawołam. kwitnie tylko raz
  • Odpowiedz
@pepkodziobak: A jednak! Kupiłam sobie w tamtym roku grudnika po tym jak zobaczyłam Twojego. Tak się w nim zakochałam, że musiałam mieć swojego. Mój aktualnie oklapnięty, ale one o tej porze ponoć tak mają. Nie martw się. Odrośnie :)

Jak to bromeliowate. Pewnie kwitnie, matka umiera i wydaje na świat młode. Ja mam echmeę, rośnie i rośnie od wielu lat i tak się zastanawiam czy nie zmusić jej do kwitnienia. Są
  • Odpowiedz
@pepkodziobak: Są w internetach jakiekolwiek zdjęcia kwitnącego syngonium? Chciałabym zobaczyć z czystej ciekawości. Ciekawi mnie nawet jaka taka zroślicha wygląda po 20 latach, zrób zdjęcie kiedyś :O

U mnie dziad okrutny, ale nie jakiś bardzo fatalny. Tak czytam i ludzie piszą, że im bliżej zimy tym bardziej nabiera tęgości. Może powinnam go trzymać z dala od okna? Chociaż u mnie młoda roślina z widocznymi jeszcze młodziutkimi przyrostami.
  • Odpowiedz
@pepkodziobak: A jak go zmuszasz do kwitnienia? Chowasz do szafy, cieniujesz kilka dni czy zwyczajnie nie robisz nic?

Oooo nie, też wyszukałam to zdjęcie, ale nie byłam pewna czy to kwiat syngonium. Paskudny pitok. Dokładnie takie same kwiaty wydaje alokazja i np. zamioculcas. Mój wieloletni takiego wielkiego badyla wypuścił właśnie w tym roku. Miał dzień do nacieszenia oka innych i ciachnęłam. Na tym zdjęciu był jeszcze mały...
magnes125 - @pepkodziobak: A jak go zmuszasz do kwitnienia? Chowasz do szafy, cieniuj...

źródło: comment_s66SV6TeAEK2ObjY0cNqzt9Vqr59eKDs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz