Wpis z mikrobloga

"Dziadostwo", tak podsumowała moja babcia, właśnie odkryła jak działa #socjalizm.

Na emeryturze ma x558 złotych, i z tego 318 złotych podatków oraz składki zdrowotne też ponad 300 złotych. Dziś musiała jechać do #koszalin do lekarza parę godzin, siedzieć tam, lekarz się spóźnił, i musiała wracać ponad 2 godziny. Następna wizyta za pół roku, nie prędzej.

Jak twierdzi te 300 złotych zdrowotnych podatków mogłaby odkładać i potem sobie sama rządzić, na pewno #antykapitalizm się nie zgodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dedykuje tę mądrość #neuropa
  • 16
@pyroxar:

The U.S. spends about twice what other high-income nations do on health care but has the lowest life expectancy and the highest infant mortality rates, a new study suggests.


No ale jak twoja babcia wie lepiej :)

A że w Polsce jest prowizorka i system ledwo działa, to inna sprawa - wszystko da się spieprzyć.

Źródło: https://www.reuters.com/article/us-health-spending/u-s-health-spending-twice-other-countries-with-worse-results-idUSKCN1GP2YN
Szanowny @tell_me_more, ja się w takie kwiatki nie bawię. Mi wystarczy, że socjalizm jest nieetyczny.

Kradzież to przywłaszczenie czyjejś własności wbrew racjonalnej woli właściciela (KKK 2048), socjalizm spełnia te definicje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Socjalizm to po prostu legalna kradzież.

Nauka (ekonomia) bada jak to się dzieje, że socjalizm nie działa, i jak wykazuje socjalizm nie działa z pewnych powodów, każdy kto wierzy w 500+ czy dotacje
Szanowny @Solstafir: jak ktoś przygłasza twoją własność prywatną w komunizmie wbrew twojej racjonalniej woli? Idziesz do sklepu i sprzedawca krzyczy "ręce do góry" czy jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli to co mówisz jest prawdą to martwię się o poziom intelektualny komunistów. PS: nie uskuteczniaj tu relatywizmu bo ten pogląd jest sam w sobie sprzeczny, czyli nigdy nie jest prawdziwy.
Szanowny @Solstafir: sorry, tam miało być kapitalizmie w pierwszym zdaniu. PS: jesteś nienaukowy, cała ekonomia tobie przeczy, jesteś też nieetyczny, filozofia tobie przeczy. Pozdro.
Szanowny @Solstafir: ciągłoś intelektualną i jasność przekazu mają tylko libertarianie, chodzi mi o szkołę austriacką. W przypadku kensa to raczej majaczenie i pobożne życzenia niż ekonomia. Państwa kończą z długiem a państwo opiekuńcze degeneruje społeczeństwo.