Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!

Ma ktoś z was doświadczenie z laptopami powystawowymi lub poleasingowymi? Głównie interesuje mnie powystawowy. Artykuły oczywiście mega zachwalają ale od razu trąci sponsorowanym pisaniem.
Moze ktoś z was ma doświadczenie z takim lapkiem albo pracuje w sklepie. Chodzi mi głównie o to na ile jest taki laptop zużyty (bateria, dysk itp.), wygląd nie ma wielkiego znaczenia.

Czy obniżka z 3600 na 2900 zł ma sens czy już lepiej dopłacić i kupić nówkę?

#laptopy #elektronika
  • 13
@Gajwer2: głównie filmy i praca z jakimiś dokumentami. Chciałbym żeby był w miarę lekki i mały bo dużo podrózuje. Żeby szybko się odpalał, szybko chodził nawet jak ma włączonych dużo kart i zakladek. I żeby dało się obejrzeć film w czasie wolnym.
Coś w stylu Macbook Air 13 tylko bardziej budżetowy.
@Gajwer2: a czy taki lapek za 5 lat przy uzytkowaniu jak wspomnialem powyzej nadal bedzie szybko smigal? Powiem szczerze ze jestem laikiem ale jak siadłem do kilkuletniego macbooka air to bylem zdziwiony ze to nadal tak ladnie hula. Czy coś w tym jest że sprzęt apple się wolniej starzeje? warto dopłacic żeby miec spokoj na te 5 lat?
@Niedzwiedz91M: kup cokolwiek biznesowego. Wspomniane thinkpady oraz delle sa spoko. Od siebie polecam też HP. Sprzęt wg. mnie stazeje się tak samo. Na prędkość działania największy wpływ ma dysk, kup SSD lub najlepiej NVME chociaż to może być trudniejsze do znalezienia. Polecam też szukać matowych matryc chociaż to standard przy biznesowym sprzęcie
@Gajwer2: przejrzałam Twoje zestawienie i zawęziłem wybór do dwoch laptopów:

Dell Inspiron 5370 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD

ASUS VivoBook S330FA i5-8265U/8GB/512/Win10 Silver

Mógłbyś mi powiedzieć, który z tych laptopów jest lepszy? Nie chodzi tutaj o cenę do jakości tylko o samego laptopa. Mam 3500 zł w budżecie i chce kupić najlepszego możliwego laptopa za te pieniądze.