Wpis z mikrobloga

Po tym jak iOS 13 okazał się #!$%@? bublem chciałem powrócić do 12.4.1, pobrałem ze stronki, odpaliłem itunes'a, zaczynam cofanie systemu, telefon się zrestartował i #!$%@?ło tryb awaryjny xD teraz nie da się ani uaktualnić ani odtworzyć. DZIENKI APPLE
#apple #zalesie
  • 11
@Shmit: Daję przykład: chcę zapisać zdjęcie z wykopu, aplikacja zawiesza się, trzeba resetować, jak już wspominałem wyżej wyłączyli 3dtouch, design imo popsuty, wcześniej komponował się lepiej z macos (detale typu ściszanie podgłośnianie itp.) Na plus zdecydowanie szybciej działa face id, i to chyba jedyny plus.
@Shmit: Znaczy działa, tylko że daje taki sam efekt jak dłuższe przytrzymanie, jak wciśniemy mocno ekran to jedyne co to szybciej pojawią się dodatkowe opcje. Przy tapetach live też już nie da się regulować zmiany tempa tapety naciskiem (zbędny bajer ale był). Ogólnie to nie podoba mi się ta aktualizacja, przebolałbym wszystko gdyby chociaż dali pisanie gestami dla polskiego języka, niestety wypięli się na nas.
@Shmit: 3d touch działa dalej. Jedyna różnica to nie możesz mocniej docisnąć jak masz podgląd wybranego elementu bo od razu pojawia się menu kontekstowe.

W 13 UX jest średni, nie działa synchro safari z urządzeniami 12.4 i niżej i z High Sierra i niżej. Safari ogólnie stało się brzydkie.

Dark mode jest paskudny (za bardzo kontrastowy)