Wpis z mikrobloga

https://www.money.pl/gospodarka/placa-minimalna-w-gore-bede-musial-zamknac-firme-mowia-przedsiebiorcy-6425808033433729a.html?fbclid=IwAR2wXzV1O3o_ZtuRgJkB6K_ZKxwbJXVmcBpYmmYqxgRh37rhRLTHY5HCMGY

No bardzo mi przykro, ale czy nie mogą nie wiem podnieść swoich kwalifikacji, przebranżowić się albo przenieść firmy do większego miasta (jak to robią zwykli ludzie na rynku pracy)? Opcji jest przecież mnóstwo, same możliwości trzeba tylko chcieć je dostrzec (czego nie potrafi umysł biedaka).

Albo np. zacząć brać nadgodziny, głośniej mruczeć, podnieść jakość usług - klienci na pewno to docenią, tak jak docenia się pracownika wykonującego dodatkową pracę.

Dla najinteligentniejszej i najbardziej zaradnej grupy społecznej chyba nie powinno być to problemem?
Co stoi na przeszkodzie, żeby dajmy na to przekształcić swoją mało dochodową firmę w taką z branży IT? Przecież wiedza jest za darmo w Internecie, praktycznie każdy może być programistą, a już inteligentny i pracowity przedsiębiorca powinien zdecydowanie szybciej przyswajać wiedzę, niż dajmy na to sprzątaczka? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

PS. Pracuję w firmie ojca, więc wiem co to znaczy życie tzw. "prywaciarza" + dodatkowo etat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kapitalizm #antykapitalizm
  • 18
No bardzo mi przykro, ale czy nie mogą nie wiem podnieść swoich kwalifikacji, przebranżowić się albo przenieść firmy do większego miasta (jak to robią zwykli ludzie na rynku pracy)? Opcji jest przecież mnóstwo, same możliwości trzeba tylko chcieć je dostrzec (czego nie potrafi umysł biedaka).


@Dr_Manhattan: Ty po prostu nie rozumiesz, że teraz będą musieli więcej podatków płacić, bo do tej pory wpisywali minimalną a reszta szła pod stołem, a teraz
Czyli popełniali przestępstwo skarbowe. Bardzo dobrze że już nie będą tego robić.


@Niski_Manlet: XD

Dalej będą. Po prostu po podniesieniu minimalnej będą wpisywać więcej na papier, a reszta będzie dalej szła pod stołem.

To bardzo ciężko wyśledzić, bo na tym dwie strony w pewien sposób zyskują, pracodawca bo płaci mniej składek i podatków, a pracownik, bo więcej dostaje do ręki.
Wiem tak jak dalej ludzie będą mordować czy gwałcić, ale chyba warto z tym walczyć prawda?


@Niski_Manlet: warto walczyć, jednak uważam to za mniej szkodliwe społecznie niż na przykład legalne płacenie pracownikom po 3 zł na godzinę jak jeszcze parę lat temu na ścianie wschodniej.

Tracą na tym uczciwi ludzie którzy płacą normalne stawki i podatki, a nie walą pod stołem.


Tyle że oni o tym nie wiedzą kiedy takie coś
@Dr_Manhattan prawda jest taka ze duzo firm upadnie a ludzie beda masowo tracic prace. Wieksze firmy poprzenosza sie za granice a polskie oddzialy beda zamykac.

Najnizsza krajowa mozna podnosic stopniowo. Podniesienie w takim tepie spowoduje setki miliardow strat. Mam nadzieje ze jestem czarnowidzem ale nie chcialbym stracic roboty tylko dlatego ze mojej firmy nie bedzie stac 2x wiecej placic 2000 ludziom ( ͡° ʖ̯ ͡°)
prawda jest taka ze duzo firm upadnie a ludzie beda masowo tracic prace. Wieksze firmy poprzenosza sie za granice a polskie oddzialy beda zamykac.


@Sam_w_domu: Nie z powodu minimalnej. U nas wciąż praca jest znacznie tańsza niż na zachodzie.

Większym zagrożeniem jest kijowe prawo gospodarcze i brak stabilności.

Szwecja ma wysokie podatki i bardzo dobre prawa pracownicze, a jakoś gospodarczo dobrze sobie radzi, właśnie przez dobre prawo.
w szwecji maja takie podatki ale tez odpowiednio zarabiaja. W Polsce to nie przejdzie. Teraz jestesmy tania sila robocza ale jak pracodawca bedzie musial wyplacic od lebka 7k to sie zwinie do czech albo na wegry ¯_(ツ)_/¯


@Sam_w_domu: W Czechach i na Węgrzech też za polską minimalną nie robią. Za dobrego pracownika i 10k miesięcznie płacą.
przykladowe kraje podalem bo nie wiem jaka u nich jest sytuacja gospodarcza. W kazdym razie nie zdziwie sie jak firmy sie pozamykaja muszac placic ponad 2x wiecej zarabiajac tyle samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Sam_w_domu: Zawsze mogą optymalizować systemy produkcji, na przykład kupując pracownikom dobry sprzęt do pracy.
@Strzelec_Kurpiowski znajac moja firme to w cuda nie wierze. Wymienili niedawno wozki widlowe Jungheinrich na syf z Linde bo tansze a ze sie psuja non stop to #!$%@? ( )

Takich nierozgarnietych firm jest od groma dlatego tak czarnowidze w tym temacie...
znajac moja firme to w cuda nie wierze. Wymienili niedawno wozki widlowe Jungheinrich na syf z Linde bo tansze a ze sie psuja non stop to #!$%@? ( )


@Sam_w_domu: No to takie firmy pewnie padną, ale normalne będą działać dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Takich nierozgarnietych firm jest od groma dlatego tak czarnowidze w tym temacie...


W ich miejsce wejdą kompetentne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niski_Manlet:

Wiem tak jak dalej ludzie będą mordować czy gwałcić, ale chyba warto z tym walczyć prawda?

Niech jeszcze dalej ponoszą podatki to na pewno ta walka będzie skuteczna xD