Wpis z mikrobloga

@BalonowaSuka: Ogólnie jak tego nie wiesz to na wszelki wypadek zrzeknij się praw wyborczych.
Ale żeby nie było że jestem tylko złośliwy.

Wyobraź sobie że piekarnia zatrudnia np. 4 piekarzy.
Właściciel piekarni płaci po 2000 na rękę każdemu z nich.
Przy obecnych podatkach za każdego z tych piekarzy musi jeszcze oddać około 1300zł do urzędu skarbowego, zusu i innych pierdół. Czyli finalnie koszt utrzymania jednego piekarza to 3400zł dla pracodawcy. Razem
będzie tak, że (...)


@CzeXD: Będzie tak, że ludzi #!$%@?ą z roboty i zatrudnią Ukraińców mieszkających 10 na pokój na umowę o dzieło.

Sory ale zakładam, że nikt nie będzie się w tańcu #!$%@?ć xD Jeżeli robota nie jest rynkowo warta więcej niż 2k netto to ustawą tego nie zmienisz.
@Chcesz_Pomarancze: 2000 to poniżej obecnej minimalnej, która i tak rośnie w tempie ~200zl rocznie. Poza tym nie wszyscy zarabiają minimalną. Ta drastyczna podwyżka minimalnej na pewno odbije się na inflacji i cenach ale nie aż tak jak się niektórym wydaje. Prawdopodobnie nawet połowa pracujących wyjdzie na plus.
@AntyDojcz No czyli mi... 28lat, 6k na rękę jako specjalista branżowy i naprawdę boję się przyszłości. Mam już mieszkanie spłacone. Jeżdżę starym gruzem e46 320d i serio teraz myślę, czy nie zabrać kredytu na samochód, bo przy takiej inflacji kredyt będzie nic nie warty... Ale czy mój zarząd da mi podwyżkę? No właśnie .... Tego to nawet oni nie wiedzą. A jak będę miał zarabiać 4 bochenki więcej niż pracownik taśmowy czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AntyDojcz: no wątpię że w branżach deficytowych ludzie będą chcieli kibic za dokładnie ta sama kasę. Gdyby tak było to lepiej jest się przekwalifikować na kasę w żabce i mieć święty spokój niż np. uczyć się programować.
@Chcesz_Pomarancze: W tym kraju nie ma czegos takiego jak branza deficytowa. Obecne braki o ktorych sie mowi wynikają z niskich plac a te z niskiej wydajnosci naszej gospodarki. Jestesmy krajem o gospodarce kartoflowej i wymuszanie wyzszych plac wcale tego nie zmieni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AntyDojcz: chyba upadłeś na głowę z dużej wysokości xD
Wpisz sobie w google "barometr zawodów 2019" jest cała masa stanowisk gdzie firmy wyskakują z grubego hajsu żeby tylko ktoś przyszedł pracować. Nawet teraz operator koparki ma większy luksus w kabinie niż nie jeden za biurkiem i może sobie wybrzydzać do woli bo nikt nie przyjdzie na jego miejsce.