Wpis z mikrobloga

Witam. Mirki mam pewien problem. Mam swiatlowod podlaczony do Cisco RV325-k9-G5, a do niego router Asus DSL-N16u. I teraz chcialbym rozdzielic siec wifi na wenwentrza orazzewnetrzna na routerze Asus. Czyli Cisco - Asus - Dwie sieci wifi. Jedna wewnetrzna z dostepem do zasobow sieci wewnetrznej, a druga typu gosc czyli bez dostepu do siedzi wewnetrznej. Jakis pomysl jak to zrobic? Z gory dzieki

#siecikomputerowe #sieci #internet #wifi #problem #cisco #asus #swiatlowody
  • 11
@quidsy: Nie wiem na ile ten Asus jest zaawansowany, ale bez obsługi 802.1Q żeby to odseparować to raczej nie ujedziesz. Ew. może mieć jakieś rozwiązanie Guest WiFi. Jeżeli nie, to pozostaje OpenWrt, który to ogarnie akurat. Switch również dobrze jakby ogarniał tagowanie, bo jak się znajdzie cwaniak co doda sobie drugi adres to i tak się połączy.
@Woodziak: chodzi o to ze na dole jest biuro firmy ktora ma siec swoja wewnetrzna + jedno wifi, a na gorze mieszkanie w ktorym dla uzytku normalnego domowego byla ta odseparowana druga siec wi fi
chodzilo mi bardziej o to ze siec gosc bedze uzywana w mieszkaniu na gorze przez osobe, ktora raczej nie bedzie ogarniala tagowania :D


@quidsy: ale wiesz, jak raz mu skonfigurujesz, to będzie działać cały czas :D