Wpis z mikrobloga

Edytuje w tel zdjecia, wole edytory na androidzie bo sa latwiejsze w użyciu. Niestety zdjecia te potem wyświetlane na kompie tracą na jakości, są niewyraźne. Co można zrobić by po edytowaniu nie zmieniały swojej jakości? #photoshop #fotografia
  • 10
@Mygylygy7 to nie jest tak, że zdjęcie traci na jakości. Nie traci. Na telefonie jest małe. Matryce w telefonach które mają po 20 mpix to pic na wode, nie jest to lustrzanka która ma dużą powierzchnię matrycy na którą lada obraz tylko mini pierdoła do rejestracji obrazu. Z tego Kownie wynika spadek jakosci. Jeśli oglądasz na 5" a wrzucasz to na 15, 24, 27 na #!$%@? matrycy to zawsze wizualnie spadnie ci
@Mygylygy7 o tym nie napisałas, jakim aparatem robisz? Podstawowa obróbka nie jest trudna, wystarczy że poznasz podstawy typu, poziomy, krzywe, szybka maska, stępel i maskowanie. Do ogarnięcia w weekend. Co do oprogramowania czasem na promocji pojawia się odpowiednik Photoshopa Affinity Photo za 180 PLN. Natomiast darmowo masz online photopea.com

Strata jakości wynika, pewnie z kompresji oprogramowania przy finalnym pliku. Możesz na PW wysłać przed i po, aż zawodowo mnie to ciekawi. Sam
@Mygylygy7: celowo trochę zmniejszone, jedno z fona, jedno ze stacji - faktycznie jest drobna różnica w jakości, ale wynika to z kompresji przez telefon i obróbkę (wejsciowe zdjecie mialo 11 MB, po eksporcie miało 4 MB) wiec gdzieś pewne informacje poszły w uj. Pierwsze lepsze zdjecie jakie mi wpadło w ręce - bo akurat na tapecie mam takie rzeczy.

Najlepsza droga do jakości to RAW > Lightroom > dalszy postprocess Affinity
sorasill - @Mygylygy7: celowo trochę zmniejszone, jedno z fona, jedno ze stacji - fak...

źródło: comment_if5J01cL2msI7mt2ZR1ANfDsw9TfPWiB.jpg

Pobierz