Wpis z mikrobloga

@dominowiak: ja mam 0.5 wade i noszę oksy tylko jak nie widzę z daleka jakaś tablica i do samochodu i mi się nie pogarsza. Nie ma wpływu na wzrok czy nosisz czy nie tylko gdy nie nosisz to oczy są bardziej zmęczone. Tak mi się wydaje na moim przykładzie xDDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mizumono: @ProszeNiePrzeklinac: @dominowiak: @HiddenKorean: @zar0x: @Positano1: @odczepciesie: @GIBbeer:
W podstawówce w wieku 7-8 lat miałem stwierdzoną wadę (jakąś tam niewielką), miałem nawet okulary, których nie nosiłem. Później przez całe życie miałem kilkukrotnie robione badania, które żadnej wady nie wykazały ¯\_(ツ)_/¯. Teraz właśnie byłem na badaniu i okazało sie, że jednak mam.
  • Odpowiedz
@roadjoker: mi w wieku 13/14 lat wykryli -0,5 (wszyscy w domu noszą okulary i mają krótkowzroczność mama ma gdzieś pewnie -5) ja jako jedyny zacząłem nosić oksy dopiero w wieku 17/18 lat i do teraz mam taką samą wadę i nic się nie zmienia mimo że ubieram okulary tylko wtedy gdy ich potrzebuje i nie widzę czegoś z daleka (do kompa i czytania nigdy nie ubierałem). Chociaż czytałem przed chwilą na
  • Odpowiedz
@Positano1: @dominowiak:
I tak i nie z tym nienoszeniem okularów. Oko musi mieć aktywną akomodację. Jak nie widzi ostro, to często ta akomodacja nie pracuje. W sensie, mięśnie oka cały czas muszą pracować. Jeśli tego nie robią przez dłuższy czas, oko się nie stara by widzieć ostro - to tylko przyspieszy proces starowzroczności - czyli doprowadzi do utraty zdolności akomodacji oka.
Wiele osób starszych nie musi nosić okulary by widzieć,
  • Odpowiedz
Przy twojej wadzie nie musisz, do komputera tym bardziej, przy tej niskiej wadzie, w kierunku minusów.
  • Odpowiedz
@rukh: Mi okulista zmierzył -0.25, pani doktorka mnie zrypała, że i tak nie będę nosić okularów bo to za mało. Ale mam tak jak Ty - na ulicy czy na samochodzie nie widzę tego co kiedyś wiem, że widziałem. Jest problem z napisami, szybko się oczy męczą.
  • Odpowiedz